Gulácsi Péterrel a kapuban kezdett a Leipzig a Hoffenheim otthonában, de sok öröme nem akadt a magyar válogatott kapusának.

Magyar rangadó is lehetett volna a Hoffenheim-Leipzig meccs a Bundesliga 14. fordulójában, de a hazai csapatban Szalai Ádám végül a kispadról nézte végig az összecsapást.

Gulácsi Péternek nem volt sok oka örülni Forrás: AFP/Patrik Stollarz

Gulácsinak sem jutott túl sok öröm, hiszen már a 13. percben gólt kapott, Amiri volt eredményes. Az 52. percben a német válogatott Serge Gnabry is betalált, egy hosszú indítás után lőtt Gulácsi kapujába. A lipcseiek kapusa állva várta a ziccert és csak beleütni tudott a labdába.

A megpróbáltatásoknak itt még nem volt vége: Gnabry a 62. percben a kezdőkör magasságából emelte át remek mozdulattal Gulácsit.

A borzalmaknak itt még nem volt vége Uth is beköszönt. Gulácsi egy közeli lövést öklözött ki, ami a védőjéről Uth elé pattant, akinek már nem volt nehéz dolga.

A Bayern München úgy tudott nyerni, hogy Vidal gólja után a Hannover előbb büntetőt hibázott, majd egyenlíteni is tudott. A második félidőben előbb Coman, majd Lewandowski is betalált, így nyertek a bajorok, akik hat pontra növelték előnyüket a Lipcse előtt.

A Dortmund úgy játszott 1-1-es döntetlent Leverkusenben, hogy a hazai csapatból a 41. percben egy brutális belépőt követően Wendell pirosat kapott, végül Jarmolenko gólja ért egy pontot a vendégeknek.

Eredmények:
Bayern München–Hannover 96 3–1 (Vidal 17., Coman 67., Lewandowski 87. – 11-esből, ill. Benschop 35.)
Hoffenheim–RB Leipzig 4–0 (Amiri 13., Gnabry 52., 62., Uth 87.)
Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–0 (Kruse 45.)
Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 1–1 (Volland 30., ill. Jarmolenko 73.)
Mainz 05–Augsburg 1–3 (Holtmann 85., ill. Gregoritsch 22, Finnbogason 43. – 11-esből, 86.)
Schalke–1. FC Köln 2–2 (Burgstaller 37., Harit 73., ill. Guirassy 51., 78. – a másodikat 11-esből)