A címvédő Pittsburgh és a tavaly ugyancsak nagydöntős Nashville is főcsoport-elődöntőbe jutott az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).

Philadelphiában egészen őrült mérkőzést vívtak a csapatok. A kapusok egyik oldalon sem remekeltek, így az első harmad után 2-2, a másodikat követően pedig 4-4 volt az állás. A zárószakaszban aztán a Penguins volt a pontosabb, fél perc után átvette a vezetést,

az 53. percben pedig tíz másodpercen belül két gólt szerzett, s eldöntötte a párharcot.

Sakk-matt pittsburghi módra:

A Pittsburgh nyerőembere Jake Guentzel volt, aki 3-4 után sorozatban négy gólt szerzett. A Penguins a következő körben a Washington Capitals-Columbus Blue Jackets párharc győztesével találkozik.

A Pittsburgh Penguins tovább menetel az újabb címvédés felé Forrás: AFP/2018 Getty Images/Bruce Bennett

Az alapszakasz-győztes Nashville-nek nem kellett a harmadik periódusig izgulnia, a csapat ugyanis az első perctől uralta a meccset.

A Predators az első és a második szakaszban is két-két gólt szerzett, hátul pedig nagyon stabilan játszott,

végül pedig 5-0-ra győzött.

A Predators kapusa, Pekka Rinne 22 lövést hárított, Nick Bonino pedig három pontot szerzett (1 gól, 2 gólpassz). A Nashville a nyugati főcsoport elődöntőjében a Winnipeg Jetsszel mérkőzik.