Joan Mir lett a MotoGP világbajnoka 2020-ban

Joan Mir MOTOGP
Suzuki Ecstar's Spanish rider Joan Mir celebrates after winning the MotoGP world championship after the Valencia Grand Prix at the Ricardo Tormo circuit in Valencia on November 15, 2020. (Photo by LLUIS GENE / AFP)
A MotoGP-ben a spanyol Joan Mir bebiztosította világbajnoki győzelmét a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, amelyen a futamgyőztes olasz Franco Morbidellitől elmaradva a hetedik helyen végzett.

Második helyen nagy csatában a brit Jack Miller (Ducati) zárt, míg harmadikként a spanyol Pol Espargaro (KTM) ért célba. Mir biztonságos versenyzéssel lett hetedik, és úgy vált behozhatatlanná az előnye egy futammal a vb vége előtt, hogy hét versenyen zárt dobogós helyen, de mindössze egyetlen futamot - múlt héten ugyancsak Valenciában - tudott megnyerni.

Joan Mir először lett világbajnok a MotoGP-ben Forrás: AFP/Lluis Gene

Mir a MotoGP-ben először bizonyult a legjobbnak, de 2017-ben a Moto3-as géposztályban már volt világbajnok.

A Moto2-ben hármas Kalex-siker született, a versenyt a spanyol Jorge Martin nyerte meg, míg Moto3-ban az olasz Tony Arbolino (Honda) bizonyult a legjobbnak.

Eredmények:
MotoGP (27 kör, 108,135 km):
1. Franco Morbidelli (olasz, Yamaha) 41:22.478 perc
2. Jack Miller (brit, Ducati) 0.093 mp h.
3. Pol Espargaro (spanyol, KTM) 3.006 mp h.
Az állás 13 futam után (még 1 van hátra): 1. (már világbajnok) Joan Mir (spanyol, Suzuki) 171 pont, 2. Morbidelli 142, 3. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 138

Moto2 (25 kör, 100,125 km):
1. Jorge Martin (spanyol, Kalex) 40:02.225 p
2. Hector Garzo (spanyol, Kalex) 0.072 mp h.
3. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 0.204 mp h.
Az állás 14 futam után (még 1 van hátra): 1. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 194 pont, 2. Sam Lowes (brit, Kalex) 180, 3. Luca Marini (olasz, Kalex) 176

Moto3 (23 kör, 92,115 km):
1. Tony Arbolino (olasz, Honda) 38:17.462 p
2. Sergio García (spanyol, Honda) 1.142 p h.
3. Raúl Fernández (spanyol, KTM) 1.297 p h.
Az állás 13 futam után (még 2 van hátra): 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 170 pont, 2. Ogura Aj (japán, Honda) 162, 3. Arbolino 159