Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának szombat kora délutáni rangadóján a Manchester United hazai pályán 2-0-ra kapott ki a Manchester City ellen.

Ole Gunnar Solskjaer tanítványai - akik legutóbb éppen a Tottenhamet verték - mellett szólt a meccs előtt, hogy

utóbbi négy találkozójukon nem kaptak ki a Citytől, amely ugyanakkor már hét Premier League-győzelmet aratott az Old Traffordon, s erre rajta kívül csak a Liverpool volt képes.

A találkozót megelőző 48 városi PL-derbin nyolc piros lap született, és egynél többet csak az MU-hoz idén visszatért, ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo kapott.

Mindkét gárda érdekelt volt a hétközi Bajnokok Ligája-fordulóban, kedden a United - Ronaldo duplájának köszönhetően - 2-2-t játszott az olasz Atalanta vendégeként, míg másnap a City könnyedén verte 4-1-re a belga Club Brugge-t.

A Manchester City már a 7. percben előnybe került a meccsen, amikor

Joao Cancelo bal oldali beadása után Eric Bailly menteni akart Ilkay Gündogan elől a rövid sarok előtt, ám végül a lábáról a saját kapujában kötött ki a labda.

Érdekesség, hogy PL-meccsen a manchesteri városi rangadók történetében ez volt az első MU-s öngól, ráadásul sorozatban a 14. hazai mérkőzésén kapott gólt Solskjaer együttese.

Az első húsz perc a gólt leszámítva is a vendég együttesé volt, Pep Guardiola csapata ugyanis 74 százalékban birtokolta a labdát, és háromszor próbálkozott kapura lövéssel, míg a United egyszer veszélyeztetett Harry Maguire fejese után.

A 25. percben így is egyenlíthetett volna a United, de Shaw bal oldali beadása után Cristiano Ronaldo hiába lőtt kapura 14 méterrők kapásból, Ederson nagyot védett, majd a kipattanó labdát az ötösről Mason Greenwood eltörte. Négy perccel később már a City előtt adódott ziccer,

Gabriel Jesus lőtt öt méterről kapura, David De Gea azonban elképesztő bravúrral védeni tudta a bal sarokba tartó labdát.

A folytatásban is a City akarata érvényesült, a vendég együttes sorra dolgozta ki a helyzeteket, de

De Gea meccsben tartotta a Unitedet.

Előbb Cancelo lövése után védett nagyot, majd Victor Lindelöf volt a saját kapujára veszélyes, de a spanyol kapus ekkor is résen volt, végül Kevin De Bruyne próbálkozása után hárított.

A másik oldalon a 40. percben Ronaldo került nagy helyzetbe, amely után Ederson védett, de egyébként sem lett volna érvényes a találat, ugyanis a portugál támadó lesről indult.

Hiába volt rengeteg nagy védése De Geának, a Manchester City a félidő hajrájában az ő hibájának köszönhetően is növelni tudta az előnyét: a 45. percben Cancelo bal oldlai beadása után Luke Shaw leállt,

Bernardo Silva éles szögből kapura tette a labát két méterről, De Gea pedig mellényúlt a röviden, így már 2-0 volt az állás. A portugál támadó a harmadik gólját szerezte az Old Traffordon.

Újabb gól már nem esett az első játékrészben, így a bajnoki címvédő 2-0-s előnnyel mehetett a szünetre a városi rivális Manchester United otthonában.

A Manchester City uralta a meccset az első félidőben Forrás: AFP/Oli Scarff

Ole Gunnar Solskajer nem lehetett túlságosan elégedett csapata első félidőben nyújtott teljesítményével, ezért a szünetben Bailly helyére beküldte Jadon Sanchót.

A fordulás után is folytatódott a macska-egér harc. Bár a vendégek irányították a mérkőzést, a játék irama jelentősen visszaesett az első félidőhöz képest, a kapuk nem forogtak veszélyben. Aztán a 65. percben ismét a City lőhetett volna gólt, Rordi hozta ziccerbe Gündogant, de utóbbi csak az oldalhálót találta el.

A játék képe a folytatásban sem változott, a vendégek magabiztosan tartották kétgólos előnyüket, a MU játékosai pedig teljesen tanácstalanok voltak, a második félidőben mindössze két kapura lövésük volt.

A második játékrész legnagyobb helyzetére a 80. percig kellett várni, akkor De Bruyne indítása után Foden kis híján megszerezte a City harmadik gólját, de mintegy 11 méterről a bal kapufa mellé bombázott.

Kiábrándító vereséget szenvedett a Manchester United a városi rivális Citytől Forrás: AFP/Oli Scarff

A hátralévő időben újabb gól már nem esett, ezzel a Manchester City a 8. alkalommal nyert bajnoki mérkőzést az Old Traffordon, ami rekordnak számítnak. Pep Guardiola csapata könnyed győzelmével feljött a tabella második helyére.