A Kisvárda hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Debrecen ellen az NB I első fordulójában. A mérkőzés érdekessége volt, hogy Joao Janeiro, a hajdúságiak vezetőedzője az előző idényben még a kisvárdaiak kispadján ült.

A Kisvárda csapata már az első félidőben eldönthette volna a három pont sorsát, Ötvös Bence és Jasmin Mesanovic is ziccerben rontott, előbb Gróf védett, utóbb a csatár nem találta el a kaput. Az első félidőben még több nagy helyzete is volt a hazaiaknak.

A Kisvárda a második félidő elejét is megnyomta, Ötvös sarokkal lőtt kapu mellé, majd tizenegyest harcolt ki a Kisvárda, amit Driton Camaj váltott gólra.

A gól megnyugtatta a hazai csapatot, a Debrecen pedig szép lassan játékba lendült, a 70. perc után Hindrichnek kellett több védést is bemutatnia, Dzsudzsák lövését és Szécsi próbálkozását is védenie kellett.

A 85. percig bírta a nyomást a Kisvárda, amikor Bárány beadására érkezett az immár 10-es mezben szereplő Dzsudzsák Balázs, akinek a lövését még elsőre védte Hindrich Ottó, de a kipattanót belőtte a DVSC kapitánya.

Dzsudzsák gólja is kevés volt a pontszerzéshez Forrás: facebook.com/kisvardafc/Moricz Csaba

A 87. percben újra megszerezte a vezetést a Kisvárda, Rafal Makowski csúsztatott a debreceniek kapujába, de itt még nem volt vége. Az utolsó percben Bárány Donát lépett ki egy kiugratást követően, és a kapufát eltalálva szerzett gólt, amivel 2-2 lett a végeredmény.

OTP Bank Liga, 1. forduló:
Kisvárda Master Good-Debreceni VSC 2-2 (0-0)
Kisvárda, v.: Berke
gólszerzők: Camaj (50., 11-esből) Makowski (87.), illetve Dzsudzsák (85.), Bárány (93.)
sárga lap: Leoni (22.), Lucas (70.), Hej (89.), Hindrich (91.), illetve Kundrák (30.)

Kisvárda Master Good: Hindrich - Hej, Vranjain, Kovacic, Leoni - Melnyik, Lucas (Karabeljov, 72.) - Asani (Czérna, 72.), Ötvös (Makowski, 65.), Camaj (Navrátil, 72.) - Mesanovic (Ilievski, 89.)

Debreceni VSC: Gróf - Baranyai, Romancsuk, Deslandes, Manrique (Saná, a szünetben) - Kundrák (Ferenczi, J., 38.), Varga J. (Baráth, 56.), Dzsudzsák, Sós B. (Bévárdi, 86.) - Szécsi, Do. Babunszki (Bárány, 56.)