Rossi megint győzött, Biaggi megint bukott

Valentino Rossi győzött a Portugál Nagydíjon és ezzel egy lépéssel közelebb került a gyorsasági motoros királykategória bajnoki címéhez. Nagy riválisa, Max Biaggi a brnói futamhoz hasonlóan bukott és bár visszatért a versenybe, csak ötödik lett. Második helyen Loris Capirossi, harmadikon pedig a meglepetésember, Garry McCoy ért célba.

Fotó: DPPI
Capirossi elől, a mögötte lévő Biaggi sokak szerint már csak Max harmadik lehet a vb-n

"Ez a győzelem nagyon fontos számomra a világbajnokságbeli helyezésemet illetően, mivel Max bukott" - mondta Rossi később. "Loris volt ma a legnagyobb ellenfelem, s bár végig rajtam volt, mégsem ért a nyomomba. Nagyon megnehezítette a dolgomat, de kiegyensúlyozottan köröztem 1:42-es idő alatt és nem hibáztam" - tette hozzá az olasz tinisztár.

Biaggi a 22. körben esett el, mikor a harmadik helyen motorozott. Ez az esés nagyon jól jött az ausztrál Garry McCoy-nak, aki a negyedik helyen versenyzett ekkor és így előretört egy hellyel. A verseny végén örömmel gyűjtötte be idei második dobogós helyezését. Biaggi gyári Yamahás márka- és csapattársa, Carlos Checa ért célba negyedikként, míg a világbajnoki címvédő Kenny Roberts, aki harcot vívott vd Goorbergh-gel, végül begyűjthette a hatodik helyet. Haslam és Haga elesett a verseny utolsó köreiben, s így Stigefelt, Clarke és Veneman váratlanul pontszerző helyeken futottak célba.

250 kcm - Katoh újra győztes formában

Fotó: DPPI
Üldözőboly a 125-ösöknél, lent, középen, feketében Talmácsi Gábor

Bár Katoh nem túl jól rajtolt el, sikeresen lehagyta az Apriliás párost, s hamarosan meg is döntötte a pályacsúcsot, majd ezután még négy alkalommal futotta meg jobbnál jobb időkkel a pályacsúcsot. Közben behozhatatlan előnyre tett szert, s majd 16 másodperccel ért célba Melandri előtt. Harada, aki lemaradt az éllovas duó mögött majd további tíz másodperccel zsinórban harmadik dobogós helyezését gyűjthette be. A mezőny hölgytagja, Katja Poensgen sikeresen teljesítette első versenyét új csapatával, és a 12. helyen ért célba. Alzamora, De Puniet, Guintoli, Sekiguchi, Lanzi, Hoffman és Barros mind buktak.

Talmácsi Gábor a kitűnő 12. helyen ért célba a 125 köbcentis kategóriában. Ideje 43:32.798 volt. Így legjobb újoncként a világbajnokság 19. helyét foglalja el Gábor.