Videójáték-fronton a helyzet egyre fokozódik

Vágólapra másolva!
Gyerekkoromban csak a kvarcjáték volt, egyszínű apró kijelzővel, tenisz vagy autóversenyzős játékkal. Azóta lefolyt már sok víz a Dunán, és az ember csak kapkodja a fejét, ha követni akarja, hogy videójáték-ügyben hol tart ma a világ.
Vágólapra másolva!

A Nintendo és a Sony az a két cég, akik videójáték-gyártásban igazán jeleskednek. Bár az utóbbi időben a Nokia is mozgolódik, a jólbevált "építsünk egybe mindent mindennel" - módszert követik. Mobiltelefon és videójáték egyben: már kapható a legújabb őrület, az N-Gage.

A leginkább egy Game Boyra hajazó kütyü látványos, háromdimenziós játékok futtatására is képes, és persze nem utolsósorban telefonként is funkcionál. A Nokia dizájnerei ebben a legújabbik változatban szerencsésebben helyezték el a gombokat, ráadásul kerekdedebb formájuk révén jobban kézre is állnak. Ez már nagyon messze van a kvarcjátékok világától, sokkal inkább olyan érzése van az embernek, amikor a kezébe veszi, mintha valahogy egy számítógépet kicsinyítettek volna le egészen apróra.

A játékszoftverek itthon 13 ezer forint körüli áron kaphatók az N-Gage-hez, maga a készülék pedig körülbelül 65 ezer forint. Nem tűnik kevésnek, de ha belegondolunk, hogy a számítógépről ismert háromdimenziós játékok feelingjét és a legújabb mobilos fejlesztéseket ötvözi, akkor talán nem is olyan elérhetetlen.

Forrás: [origo]
Forrás: [origo]

Azt azért hozzá kell tenni, egy kicsit furán néz ki telefonálás közben. Egész konkrétan viccesnek is nevezném, mivel a beépített kézibeszélő hangszórója az egyik élén van, úgyhogy a mobilt elefántfülszerűen kell az archoz tartani. Talán jobb is, ha inkább a fülhallgatós megoldást választjuk.

Ez a készülék egyébként többek között azért is érdekes, mert lehet egymás ellen játszani a játékokat egy másik N-Gage tulajdonossal. Lehet kapni hozzá focit, Tomb Raidert, különféle ugrálós, verekedős és versenyzős játékokat, gyakorlatilag minden olyat, amit számítógépen lehet játszani.