Bizonytalan a törvénytelenségeket elkövető Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány jövője<br/>

Vágólapra másolva!
Az Állami Számvevőszék törvénytelenségeket állapított meg a Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány működésében. Valószínűtlenül olcsón eladott üdülő, nem létező költségek elszámolása, az ellenőrzés teljes hiánya miatt már korábban büntető feljelentést tett a Számvevőszék a Nemzeti Gyermek- és Ifjúsági Közalapítvány vezetői ellen. A keddi foglalkoztatási bizottság ülésén az alapítvány jövőjéről, és az ÁSZ jelentésről hallgatták meg az alapítvány volt elnökét.
Vágólapra másolva!

Az Állami Számvevőszék törvénytelenségeket és hiányosságokat állapított meg a Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány tevékenységében. Bernáth Ildikó, a foglalkoztatási és munkaügyi bizottság fideszes alelnöke kedden az alapítvány jövőjéről, a szankciókról kérdezte az alapítvány volt kuratóriumi elnökét, Varju Lászlót. A bizottsági ülésen kiderült: egyelőre nem tudni, hogy a közpénzekből működő alapítványt milyen szankcióval sújtják majd. Valószínűleg nem szűntetik meg, de nem közalapítványként fogják működtetni a továbbiakban. Az alapítványnak jelenleg nincs elnöke. A Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány ellen már most közel 1 milliárd forintnyi törvénytelenség miatt folyik eljárás.

A Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítványhoz tartozott a fogyatékos gyerekek rehabilitációs programja is. Bernáth Ildikó a keddi ülésen azt vetette fel, hogy miért a városközpontóktól távol lévő, kieső helyeken létesítettek fogyatékos-otthonokat. Varjú László, az alapítvány korábbi elnöke elmondta: nem csak kieső területeken vannak ilyen intézetek, és a jövőben sem lesz céljuk, hogy a beteg embereket elválasszák az egészségesektől. Magyarországon jelenleg 400 ezer fogyatékos él, közülük 40 ezren tartoznak a 16-25 éves korosztályhoz. Velük egy rehabilitációs program keretében foglalkozik a Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány.

[origo]

Korábban:

(2000. február 26.)