Rég ismerős Arculat az FKGP-ben<br/>

Vágólapra másolva!
1996-98 között a kisgazdapárt kibővített frakcióülésein szinte minden alkalommal elhangzott a pártérdekeltségbe tartozó s a pártvezetők vidéki előadásait finanszírozó Arculat Kft. neve - állítja Sütő László, aki ebben az időszakban a párt Baranya megyei szervezetének elnökeként rendszeresen részt vett az üléseken. A kisgazdáktól időközben eltávolodó körzeti orvos a Magyar Hírlap érdeklődésére azt is elmondta, ezeken az értekezleteken a párt országos vezetői is jelen voltak, köztük a jelenlegi honvédelmi miniszter is, aki két napja arról beszélt, hogy a kft. címét sem tudja és vezetőjét sem ismeri.
Vágólapra másolva!

Sütő László, a kisgazdapárt Baranya megyei szervezetének volt elnöke a Magyar Hírlapnak elmondta: 1996-98 között az FKGP kibővített frakcióüléseinek utolsó napirendi pontjaként az idézett időszakban többnyire a párt országos vezetőinek előkészületek alatt álló vidéki előadásait, kampánygyűléseit tárgyalták, melyeket - a napokban a kisgazdák hetilapja, a Kis Újság anyagi ügyeivel kapcsolatban ismertté vált - Arculat Kft. finanszírozott. Ilyenkor nem mulasztották el felhívni a megyei pártvezetők figyelmét: ha az adott városban vagy községben nem tudják ingyenesen (,kisgazdavonalon") elintézni a bérleti díjakat, akkor minden esetben az Arculat Kft. nevében kell lefoglalni a termet. A rendezvényt követően pedig a számlát az Arculat Kft., illetve a cég vezetője Molnár Róbert rendezi.

Sütő László - állítása szerint - ennek szellemében szervezett számos gyűlést és előadást a megyében. A számlát is a cég rendezte. Az egykori megyei vezető ezek alapján úgy vélte, Szabó János - aki rendszeres résztvevője volt ezeknek a frakcióüléseknek - vagy akkor nem figyelt kellőképpen, vagy a memóriája hagyta cserben két nappal ezelőtt, amikor nem emlékezett, hogy az Arculat Kft. kisgazda- érdekeltségű cég.

Egy név nélkül nyilatkozó kisgazda-politikustól megtudtuk: a nagyobb vidéki kampányrendezvényeket valóban az Arculat Kft. szervezte. A pártvezetőknek a rendezvények lebonyolításával kapcsolatos gyakorlati kérdésekkel nem kellett törődniük, hiszen többek között épp erre a célra hozták létre a kft.-t. Egy kisgazdavezető - szintén név nélkül - megerősítette lapunknak, hogy az Arculat Kft. nevében Molnár Róbert írta alá a szerződést a Honvédelmi Minisztériummal.

Molnár Róbert korábban a lapnak azt nyilatkozta, hogy nem emlékszik az aláírásra, de szinte kizártnak tartja, hogy az ő neve szerepelne az okiraton. Most megkeresésünkre nem kívánt nyilatkozni sem erről, sem Sütő állításairól.

Négy országos pártlap

A hat parlamenti párt közül csupán négynek van saját újságja. A Fidesz és a Magyar Demokrata Fórum nem ad ki országos terjesztésű lapot, csak a frakciónak van hírlevele. A szocialisták hivatalos újságja a havonta megjelenő Nyílt Lapok, amelyet a párt országos központja ad ki. A felelős kiadó Molnár Gyula, az MSZP alelnöke, aki elmondta: a 10 ezer példányban megjelenő kiadványt a tagszervezetek kapják meg, de van hatszáz előfizetőjük is. Ők csak jelképes összeget, a postaköltséget fizetik a Nyílt Lapokért. Teljes egészében a párt költségvetéséből fedezik az évi 8-10 millió forintba kerülő kiadást. A kéthavonta megjelenő Budapesti Lapot a Párbeszéd Budapestért Alapítvány finanszírozza, a szerkesztőség szintén az országos központban van. A FKGP hetilapja a Kis Újság. Kiadója a Kisgazda Jövő Alapítvány, főszerkesztője Torgyán József pártelnök.

Az SZDSZ országos újságja, a Szabad Demokrata egy évben tízszer jelenik meg. Kiadója a Szabad Demokrata Hírlap Kiadói Kft. A lapnak nincsenek előfizetői, a párt tagjainak postán küldi el az újságot. A 17 ezer postázott példány mellett 80 ezret ingyen helyeznek el újságárusoknál, valamint a forgalmasabb tömegközlekedési eszközökön. A lapot teljes egészében az SZDSZ költségvetéséből finanszírozzák. Évente 10 millióba kerül a kiadás. A MIÉP hetilapja, a Magyar Fórum kiadója a Magyar Út Alapítvány. A szerkesztőbizottság elnöke Csurka István pártelnök.

(Magyar Hirlap)

Ajánló:

Korábban:

(2000. október 4.)