Vágólapra másolva!
Győr-Moson-Sopron megyében hasonló eredmények születtek, mint 1998-ban. A megyei közgyűlésben maradt a jobboldali pártok többsége, a nagyvárosokban pedig a régi polgármesterek megőrizték pozíciójukat. Csak Sopron élén történt változás, itt a helyi civil szervezet helyett az MSZP-SZDSZ adja majd a polgármestert.
Vágólapra másolva!

A megyei közgyűlésben megmaradt a jobboldali pártok többsége, de kevesebb szervezet érte el a 4%-os küszöböt, mint 1998-ban. A közgyűlésben a legtöbb képviselője ugyan az MSZP-nek lesz (17), de a jobboldali pártok összesen több (22) helyet szereztek. A Győr-Sopron megyei közgyűlés munkájában ezentúl az

MSZP: 17
Fidesz-FKGP: 16
MDF-MKDSZ: 1
MDF: 5
Győr-Moson-Sopron Megyéért Egyesület: 2

képviselővel vesz részt. Kiesett a közgyűlésből az SZDSZ, melynek korábban három képviselője volt, és a Megyei Nyugíjas Szövetség is elvesztette korábbi két helyét. A Győr-Sopron-Moson Megyéért Egyesület továbbra is két képviselőt ad.

A megye székhelyén, Győrben megőrizte polgármesteri székét a szocialista Balogh József (58%), aki harmadik ciklusát kezdheti a város élén. Maradt a szocialista polgármester Csornán is, ahol Papp József 43%-kal győzött. Mosonmagyaróváron is megőrizte tisztségét az MSZP-s polgármester, Stipkovits Pál 59,75%-ot szerzett. Kapuváron Biró Péter maradt a polgármester, őt az MDF-MKDSZ szövetség jelölte. Négy évvel ezelőtt a KDNP-FKGP-MDNP-MIÉP szövetség támogatásával győzött, és most közel 5%-kal előzte meg baloldali riválisát.

Sopron - egyedüliként a 10 000 főnél népesebb megyei településeken - új polgármestert választott. Ez biztos volt, hiszen az eddigi városvezető, Gimesi Szabolcs, a Szövetség Sopronért politikusa nem indult újra. Az új polgármester Walter Dezső, az MSZP-SZDSZ jelöltje lett. Walter autókereskedő vállalkozásának vezetését cseréli fel a város vezetésére. Az eddigi polgármestert adó Szövetség Sopronért jelöltje, Szekeres Csaba csak harmadik lett, a második helyezett Molnár Ágnes, a Fidesz-MDF-MKDSZ-MDNP jelöltje lett.