Gyurcsány lemondását követelték Nagykőrösön

Vágólapra másolva!
Kórusban kiabálta több száz ember a kormányfőnek Nagykőrösön, hogy mondjon le. Gyurcsány Ferenc bírálta a helyi fideszes polgármestert, amiért tüntetni hívta az embereket.
Vágólapra másolva!

A helyi Fidesz szervezésében több száz tüntető fogadta szombaton délután Gyurcsány Ferencet Nagykőrösön. A miniszterelnök egy helyi iskola kollégiumának átadására érkezett a városba. A feldühödött, kiabáló emberek "Aki hazudik, az lop is", "Hazug Feri", "Hazaáruló" táblákkal fejezték ki nemtetszésüket a miniszterelnök politikájával szemben és kórusban kiabálták: "Gyurcsány mondjon le!".

A miniszterelnök az iskolaépület udvarán tartott beszédében azt mondta: "nem füttyel és kiabálással, hanem értelmes, szép szóval lehet elintézni dolgokat". Név szerint bírálta Czira Szabolcsot, a város fideszes polgármesterét, hogy tüntetni hívja az embereket, különösen egy iskola elé. Ez nem politikai kérdés, hanem emberség kérdése - mondta.

Megfordulásra kéri a Fidesz Gyurcsány közönségét/itthon/20060909megfordulasra.html

A rendezvény alatt rendőri intézkedésre nem került sor, ám több helyi önkormányzati képviselő szóváltásba keveredett a kapunál álló biztonsági emberekkel, kifogásolva, hogy nem engedik be őket saját városuk tanintézményébe.

Ha az egészségügy problémáit meg lehetne azzal oldani, hogy a kormány kiutal néhány milliárdot, azt bármelyik kormány megtenné - ezt már Kiskunfélegyházán mondta a kormányfő, a városi kórház rehabilitációs központjának átadásán. Gyurcsány Ferencet a kórháznál a rendőrségen bejelentett gyűlést tartó Polgári Egyesület Kiskunfélegyházáért tagjai fogadták sípokkal és tiltakozó táblákkal. 50-60 ember fütyült és kiabált, de atrocitásra nem került sor.

Ugyanazoknál az alapkonfliktusoknál tartunk a magyar egészségügyben, mint 15 éve - mondta a miniszterelnök. A magyar egészségügy állapotát egy megbetegedő emberhez hasonlította, aki későn fordul orvoshoz, aztán csak "súlyos beavatkozásra árán" gyógyul meg. Beszélt arról, hogy mindaz, ami mára feltorlódott az egészségügyben, annak a következménye, "hogy nem mentünk a rendszer orvosához időben", és az eddigi kormányoknak nem volt bátorságuk beavatkozni.