Németh Szilárd: Brüsszel nem tesz le a migránspolitikájáról

immigration migration weather Horizontal
Tűz körül melegednek illegális bevándorlók egy elhagyott belgrádi raktárépület előtt 2017. január 11-én. A lepusztult csarnokban és a szerb főváros parkjaiban több száz, az Európai Unió nyugati államaiba igyekvő migráns húzza meg magát, miközben a levegő hőmérséklete napközben sem éri el a nulla fokot. According to the latest figures, around 7000 migrants are stranded in Serbia. / AFP PHOTO / OLIVER BUNIC
Vágólapra másolva!
Komoly nyomásgyakorlás érkezik az uniótól Magyarország felé; Brüsszel nem tesz le migránspolitikájáról, amelynek lényege, hogy továbbra is a közösség határain belül oldanák meg a Közel-Keletről és Afrikából érkező illegális migránsok ügyét - mondta a Fidesz frakcióvezető-helyettese szombati budapesti sajtótájékoztatóján.
Vágólapra másolva!

Németh Szilárd szerint Brüsszel attól sem riad vissza, hogy a menekülteket és az illegális migránsokat egy kalap alá vegye, hangsúlyozva, hogy

a hivatalos formában érkezett kérelmeket "nemzetközi szinten látjuk el", megemlítve, hogy Magyarországon még nem történt támadás menekültek ellen.

Kiemelte: az illegális bevándorlás támogatása és annak brüsszeli kezelése által okozott "csődtömeg" előidézői pedig "most is piszmognak, szuszognak, igazából nem merik kimondani, hogy mi lenne a valós döntés, a valós intézkedés, hogy Európában rendet tudjunk teremteni;

továbbra is olyan álmegoldásokkal foglalkoznak, mint a szétosztás.

A politikus arról beszélt: küszöbön áll a felső korlát nélküli elosztási mechanizmus bevezetése, hiszen csak tavaly másfél millió ember érkezett. Megjegyezte, egyetlen olyan megállapodást sem kötöttek az EU-t alkotó nemzetállamok, amely ezt lehetővé tenné, ugyanis ez hatáskör-elvonással jár és az országok szuverenitását érinti, Magyarországon pedig csaknem 3,4 millió ember mondott nemet népszavazáson a betelepítésre.

Németh Szilárd emlékeztetett arra:

Magyarország megerősíti a korábban épített kerítést a schengeni határon,

akárcsak az azt őrző egységeket, a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet nyomán pedig új törvényjavaslatról döntenek a napokban. Ennek lényege, hogy aki Magyarország területére kíván lépni, menekültügyi eljárásának lezárulásáig nem hagyhatja el a belépési zónát, ha pedig nem itt lépett be, akkor ide kísérik a határőrizeti szervek.

Migránsok egy belgrádi raktárépületnél idén januárban Forrás: AFP/Oliver Bunic

A politikus arra is emlékeztetett: az elmúlt két évben felgyorsult az illegális migráció, "2015-ben Magyarországon több mint 390 ezer illegális migráns gázolt át", akik közül mindössze 170 ezret sikerült regisztrálni, zömükről pedig nem lehet tudni, miért jött Európába és mit akar itt.

Hozzátette:

Angela Merkel német kancellár szerint legalább hatmillió ember áll készen arra, hogy útra keljen az EU felé,

Brüsszel ennek ellenére nem osztja Magyarország véleményét a megoldásról, noha mi teljesítettük a schengeni és a dublini szerződésből fakadó kötelezettségeinket, és a határon megállítottuk az illegális migránsokat.

Mint mondta, ennek ellenére a migrációs ügyekben illetékes uniós biztos kötelezettségszegési eljárást helyezett kilátásba azon tagállamokkal szemben, amelyek nem tesznek eleget az elosztásos migrációs politikának, amelynek fedezetét az agrártámogatások kárára és uniós adókból fedeznék.