A férfi feleségével és két fiával egy borsodi faluban lakott egy családi házban.
Az egyik fia három éve rendszeresen drogozott, ami miatt állandóvá vált a veszekedés a családban. A fiú mindig pénzt kért szüleitől, amit kábítószerre költött, és agresszív lett tőlük.
Miután a szülők már nem adtak neki pénzt, kisebb
értéktárgyakat vitt magával otthonról, amelyeket eladott, hogy a pénzből drogot vehessen.
Január közepén egy este ismét pénzt kért az apjától, aki csak nagy nehezen adott 400 forintot, a fiú ekkor rögtön elment herbált venni, amit elszívott, majd hazament, és lefeküdt aludni. Másnap az apa korán kelt, mivel munkába indult. Észrevette, hogy a fia a konyhában lévő kanapén fekszik, és
összeveszett vele a drogok miatt, majd felszólította, hogy ha hazajött a munkából, akkor otthon találkozzanak. A fiú azonban visszaszólt az apjának, szidni kezdte, és azzal fenyegette, hogy megveri. A férfi ezen úgy felháborodott, hogy egy 20 centis késsel szúrta hátba a betakarózva fekvő fiát.
A fiatal férfi egyáltalán nem reagált a szúrásra,
rövid időn belül felkelt, de fájdalomra akkor sem panaszkodott, ezért apja azt gondolta, hogy nem okozhatott komolyabb sérülést, a kést a konyhaszekrénybe tette, és elment dolgozni.
A vitára felfigyelt az anyja is, aki kiment a konyhába, ahol a fiú közölte vele, hogy az apja megszúrta, de a nő a sebet megnézve, látva, hogy alig vérzik, letörölte, bekötözte, és ő is úgy gondolta, hogy nincs komolyabb baja, majd szintén munkába ment.
A fiú azonban
még aznap reggel rosszul lett, és a szomszédtól kért segítséget, aki értesítette a mentőket. A szúrás miatt a bal mellkas felett megnyitó mellűri levegőgyülemmel járó közvetetten életveszélyes sérülést szenvedett.
Az ügyészség a büntetlen előéletű férfival szemben felfüggesztett börtönbüntetést javasolt, és mivel családtagot bántalmazott, pártfogó felügyelét rendelte ki.