Óriási harc dúl a keleti főcsoportban a minél jobb playoff-pozíciók megszerzéséért, ám a hatalmas adok-kapokban a csapatok helyzete egyelőre nem változott. Az Orlando őrzi 8. helyét a Milwaukee előtt, de az Indiana, a Miami, a New York, a Philadelphia és a Charlotte helyzete sem változott.

Fotó: Reuters

Ewing itt legyőzte Antonio Davist, de
a Knicks nem bírt a Torontóval

Atlantában az 1990-91-es szezon után nyert újra a Philadelphia, nem kis részben Allen Iverson 27 pontjának köszönhetően. A Sixers a második negyedben döntötte el a meccset, amikor is Tyrone Hill 20, Matt Geiger 18 pontot szórt, 21 pontos előnyhöz juttatva csapatát. Az utóbbi hat fellépéséről ötször győztesen távozó 76ers a negyedik helyért küzd keleten, ami biztosítaná a hazai pálya előnyét az első playoff-párharcban.

Danny Fortson már a második nagy meccsét játszotta (21, 10) Bostonban, ahol a Celtics 106-91-re

Patterson hiába iparkodott Dallasban

Nyolcmeccses vereség-sorozatot szakított meg a Dallas a Seattle SuperSonics ellen. A Mavericks már az első játékrészben elhúzott - Cedric Ceballos 11 pontot dobott ekkor -, ám a gárda legjobbja Erick Strickland (21) volt, de rajta kívül hatan jutottak dupla pontszámig. A dallasiakhoz kapcsolódó hír, hogy a tegnapi, Houstonban vívott találkozón a helyi Walt Williamst és a vele összekapó Shawn Bradleyt is megbüntették: mindketten kihagynak egy-egy meccset, ezen kívül Bradley 10-, Williams 5 ezer dollár büntetést fizet.

Denverben Nick Van Exel és az újonc James Posey döntő fontosságú rohamot kezdeményezett a Golden State elleni hajrában, nyert is a Nuggets, még ha nem is fölényesen.

Shaquille O'Neal visszatért a Los Angelesbe, villantott is egyből, aminek Sacramento királyai látták kárát. A Lakers megtartotta (holtversenyben) eddigi legjobb szezon-mérlegét. Shaq két meccset hagyott ki sérülés miatt, majd 41 ponttal és 16 lepattanóval tért vissza. A "legértékesebb játékos" díj elsőszámú várományosának játékán nem látszott a sérülés, noha még mindig fásli éktelenkedett a bal bokáján, ráadásul ő dobta csapata első 18 pontját (27-ből) az utolsó negyedben.

Miamiban keleti rangadót játszottak: a főcsoport-második Heat az éllovas Indiana Pacerst fogadta. A hazaiaknál nem kezdett Alonzo Mourning, a vendégek pedig minden játékrésznek más felállásban vágtak neki, mint később kiderült, ez utóbbi húzás jött be. A Pacers győzelme egyben azt is jelenti, hogy a Miaminak már csak elméleti esélye van utolérni őket a konferencia élén, gyakorlati nem sok. "Amíg a tart a sorozat, addig nem lefutott a párharc, de azért nagyon sok van köztünk és a Miami közt" - vázolta a helyzetet az indianai Reggie Miller.

Kevin Garnett leterítette a Grizzlyket

A Milwaukee kudarcaiért persze az Orlando Magic is felelős, aki nem hagyja magát kiütni a keleti főcsoport 8. helyéről. A Magic ezúttal a New Jerseyhez látogatott és Darrell Armstrong vezetésével legyűrte a Netst. Armstrong mellett Ron Mercer (22) villogott leginkább.

Phoenixben Rodney Rogers (22) és Shawn Marion (20) jó játékával simán nyert a Suns a reménytelen Clippers ellen, 112-88-ra. A Suns mindjárt egy látványos, 16-5-ös rohammal indította a találkozót, esélyt sem adva a gyengébbik Los Angeles-i alakulatnak.

Vancouverben vitézkedett a Minnesota Timberwolves, kétszeri hosszabbítás után diadalmaskodott a Grizzlies felett. Terrell Brandon 20 pontot dobott, ebből 9-et a második hosszabbításban, így szerezte meg a Wolves a 6. győzelmét 7 meccsen.

Boston Celtics - Chicago Bulls 106-91
FleetCenter, 14 899 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Fortson 21, Fortson 10, Walker 7, illetve Brand 18, Ruffin 10, Brand, Ruffin 4-4

Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 92-104
Philips Arena, 18 697 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Terry 20, Mutombo 12, Terry 9, illetve A. Iverson 27, Ratliff 13, Snow 9

New Jersey Nets - Orlando Magic 88-96
Continental Airlines Arena, 16 347 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Newman 27, Van Horn 17, Gill 6, illetve D. Armstrong 23, B. Wallace 20, D. Armstrong 6

Miami Heat - Indiana Pacers 101-105
AmericanAirlines Arena, 19 821 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 28, P. Brown 7, Majerle 7, illetve Miller 26, Davis 7, Jackson 5

Milwaukee Bucks - Charlotte Hornets 106-109 - h. u.
Bradley Center, 15 839 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 38, E. Johnson 11, Cassell 11, illetve Jones 29, Coleman 12, Coleman, Mason 6-6

Toronto Raptors - New York Knicks 86-71
Air Canada Centre, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Carter 34, McGrady 9, Carter, Bogues 6-6, illetve Ewing 16, Camby 12, Houston 5

Dallas Mavericks - Seattle SuperSonics 117-103
Reunion Arena, 18 014 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Strickland 21, Nowitzki 10, Nash 8, illetve Baker 25, Payton, Patterson 7-7, S. Williams 4

Denver Nuggets - Golden State Warriors 105-97
Pepsi Center, 13 358 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): LaFrentz 23, LaFrentz 12, Van Exel 7, illetve Blaylock 21, Foyle 11, Blaylock 6

Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 112-88
America West Arena, 18 538 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rogers 22, Marion, Rogers 11-11, Hardaway 8, illetve Nesby 21, Olowokandi 12, Odom 4

Vancouver Grizzlies - Minnesota Timberwolves 94-104 - kétszeri h. u.
General Motors Place, 17 748 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 27, Abdur-Rahim 17, Bibby 12, illetve Szczerziak, K. Garnett, Brandon 20-20, J. Smith, K. Garnett 12-12, Brandon 10

Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 121-114
Staples Center, 14 720
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): O'Neal 41, O'Neal 16, Harper 10, illetve Webber 36, Webber 10, J. Williams 9

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.