A férfikosárlabda-NB I pénteki mérkőzésein a Debreceni Vadkakasok nagy csatában verte a szombathelyi Falcót, míg a Zalaegerszeg együttese Szegeden diadalmaskodott két ponttal.

Sole Szedeák - ZTE 77-79 (22-17, 14-23, 15-15, 26-24)
Szeged, 600 néző
vezette: Dr. Valovics, Váradi.
Sole Szedeák: MULIC 27/15, RAWLINS 21/9, Nyilas 2, Kecskés 9/3, Vilcinskas 4. Csere:Deák 5/3, Kiss, Molnár 3/3, PÁVLICZ 6, Drahos. Edző Földi Sándor.
ZTE: Bencze 2, KÁMÁN 19/9, Nisavic 11/3, McCLENDON 24, CERANIC 21/3. Csere: Gáspár , Polster 2. Edző: Nikola Lazic.
Az eredmény alakulása: 5.perc: 9-9, 7.perc: 18-11, 16. perc: 28-19, 19.perc: 33-33, 24.perc 40-49, 26. perc: 47-49, 32.perc: 55-57, 34. perc 55-62.
Kipontozódott: Vilcinskas, a 32.percben.

A férfikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20030309aferfikosarlabdanb.html

Nagyon jól kezdett a Szeged, míg a sokkal jobb erőkből álló vendégcsapat csak szenvedett. Mulic, a hazaiak bosnyák irányítója újra megtalálta azt a dobóformát, amit a bajnokság kezdetén megcsodálhatott a szegedi közönség, ráadásul Rawlins és Kecskés tartotta vele a lépést. A vendégeknél Ceranic és McClendon, úr volt a palánk alatt Vilcinskas "jóvoltából". Ketten nyolc támadó lepattanót kapartak össze. A második negyedben a vendégek rendezték soraikat, s nagy küzdelem után átvették a vezetést.

A térfélcsere után a Szeged mindent megtett a bravúr érdekében, de két pontnál közelebb soha sem jutott a "kékekhez", ráadásul Vilcinskasnak a negyedik játékrész elején összejött az öt fault, így igazi center nélkül maradt a hazai gárda, bár Pávlicz mindent megtett, ami tőle telhető.

Ebben az időszakban Kámán triplái sokat hoztak az egerszegi konyhára.
A végjátékban, amely hallatlan izgalmasan alakult, lett volna esélye a hazaiaknak a hosszabbítás kiharcolására, de az utolsó négy másodpercben, Rawlins két felugrásánál tisztának ítélték a "szerelést", a játékvezetők, a hazaiak azonban másképpen látták.

Földi Sándor: "Továbbra is kis csapatként kezelnek bennünket, pedig ma is jól harcoltunk."

Nikola Lazic: "Gratulálok a Szegednek, gyakorlatilag egy labdán múlott a sikerünk."