Nem bírt egymással a két magyar csapat a vízilabda-BL-ben

Hannover, 2019. június 6. Az FTC játékosai a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében (final 8) a Jug Dubrovnik ellen játszott negyeddöntő előtt Hannoverben 2019. június 6-án. MTI/Kovács Tamás
Az OSC otthon döntetlent játszott a címvédő FTC-vel a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, a B csoport szombati magyar rangadóján.

Eredmény:
Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, B csoport:
A-Híd OSC-Újbuda - FTC-Telekom Waterpolo 10-10 (3-1, 0-3, 5-5, 2-1)
gólszerzők: Brguljan, Erdélyi, Hárai, Manhercz 2-2, Prlainovic, Ubovic 1-1, illetve Vámos 4, Varga Dé. 2, Constantin-Bicari, Funtulisz, Sedlmayer, Younger 1-1

A csoport állása: 1. Pro Recco és Ferencváros 17-17 pont, 3. OSC és Mladost Zagreb 13-13, 5. CN Marseille (francia) és CN Terrassa (spanyol) 6-6, 7. Waspo Hannover (német) 3, 8. Dinamo Tbiliszi (georgiai) 0

Az első negyedben az újbudaiak 3-1-re elhúztak, de a második játékrészben a népligetiek 3-0-val fordítottak. A harmadik szakaszban a támadások játszották a főszerepet, az 5-5-ös részeredmény után nem változott a különbség. A záró felvonásban a védekezések kerültek előtérbe, sokáig nem esett gól, aztán az OSC egyenlített. Az FTC még egyszer vissza tudta venni a vezetést, de az újbudai együttes fél perccel a vége előtt Manhercz Krisztián ötméteresével kiharcolta a döntetlent.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, az A csoportból négyen jutnak tovább - itt szerepel a Szolnok -, míg a B-ből a nyolcas döntőben házigazda Pro Recco melletti három legjobb.

Címlapi kép: az FTC játékosai a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében (final 8) a Jug Dubrovnik ellen játszott negyeddöntő előtt Hannoverben 2019. június 6-án.