A papírformának megfelelően az amerikai válogatott lesz a magyarok ellenfele a fukuokai olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében.

Az amerikaiak vasárnap, a kanadaiak felett aratott 13-10-es győzelmükkel biztosították helyüket a nyolc között, ahová Varga Zsolt együttese csoportelsőként automatikusan bejutott.

A két csapat legutóbb három héttel ezelőtt a világkupa Los Angelesben rendezett szuperdöntőjének bronzmérkőzésén találkozott egymással. A magyarok "először" ötméteresek után nyertek, ám a hazaiak óvása miatt az utolsó 4:24 percet két órával később újrajátszották, és ezt követően az amerikaiak szerezték meg a harmadik helyet.

A magyar-amerikai negyeddöntőt kedden, közép-európai idő szerint 11.00 órakor rendezik, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Az amerikaiakkal találkozik a vb-negyeddöntőben a férfi vízilabda-válogatott Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Nagy meglepetésre az Európa-bajnoki címvédő horvát válogatott 13-12-re kikapott a montenegrói csapattól, és így nem jutott be a legjobb nyolc közé. A magyarokkal azonos csoportban szereplő horvátok - akik 12-10-re kaptak ki Varga Zsolt együttesétől - ugyan az első negyedet nagy csatában megnyerték, ám ezt követően végig csak "futottak az eredmény után", és bár sikerült egyenlíteniük, végül a szomszédvár diadalmaskodott.

A vb-ről a két döntős szerez kvótát a jövő évi párizsi olimpiára.