Ezekkel az ellenfelekkel találkozik a magyar válogatott a női kézi-vb középdöntőjében

KLUJBER Katrin
Helsingborg, 2023. november 30. Klujber Katrin (k) és a paraguayi Fatima Ocampos Morel az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában játszott Magyarország - Paraguay mérkőzésen a svédországi Helsingborgban 2023. november 30-án. MTI/Illyés Tibor
A társházigazda svéd válogatott 22-17-re legyőzte a horvát csapatot az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság csoportkörének záró fordulójában, kedden, így előbbi négy, utóbbi egy pontot visz a magyar érdekeltségű középdöntős hatosba.

Meglepően sok hibával indult a csoportelsőségről döntő rangadó, a hatodik percig nem láthatott gólt a göteborgi Scandinavium 8538 fős közönsége, tíz perc után pedig 3-1-re vezetett a horvát válogatott. Az első félidő hajrájáig néhány gyors és könnyű találat hatására három góllal el tudott távolodni a társházigazda (8-5). A szünetig a kapusokról szólt az összecsapás: Evelina Eriksson 65, Tea Pijevic 53 százalékos hatékonysággal védett.

A házigazda svédek magabiztosan győztek a horvátok ellen Forrás: AFP/Adam Ihse/Tt

A második játékrész derekára a svédek hat találatra növelték előnyüket (18-12), innen pedig már nem volt visszaút Horvátországnak. A Győr beállója, Linn Blohm két találatot vállalt az ötgólos svéd sikerből.

A magyar válogatott így csütörtökön Szenegál, szombaton Svédország, jövő hétfőn pedig Horvátország csapatával találkozik a középdöntőben,

ahonnan az első kettő jut az olimpiai selejtezős részvételt jelentő negyeddöntőbe.

A románok ellen az E csoport elsőségéért pályára lépő dánoknál a jobbátlövő Line Haugsted egyszer volt eredményes és segítette együttesét 39-23-as sikerhez. Győri klubtársa, a kapus Sandra Toft 12 román lövést hárított.

Eredmények, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:
A csoport (Göteborg):
Svédország-Horvátország 22-17 (9-7)
Szenegál-Kína 22-15 (9-9)
A csoport végeredménye: 1. Svédország 6 pont, 2. Horvátország 3 (78-57), 3. Szenegál 3 (62-63), 4. Kína 0

E csoport (Herning):
Dánia-Románia 39-23 (21-10)
Szerbia-Chile 30-16 (10-6)
A csoport végeredménye: 1. Dánia 6 pont, 2. Románia 4, 3. Szerbia 2, 4. Chile 0

A csoportok első három helyezettje jutott a középdöntőbe, a negyedikek az alsóházi rájátszásban az Elnök Kupáért folytatják szereplésüket.

A középdöntő-csoportok állása:
I. csoport (Göteborg):
1. Montenegró 4 pont (49-29), 2. Svédország 4 (48-35), 3. Magyarország 2, 4. Horvátország 1 (39-44), 5. Szenegál 1 (40-48), 6. Kamerun 0
II. csoport (Trondheim):
1. Norvégia 4 pont (78-51), 2. Franciaország 4 (61-56), 3. Szlovénia 2 (57-55), 4. Ausztria 2 (58-74), 5. Angola 0 (53-60), 6. Koreai Köztársaság 0 (52-63)
III. csoport (Herning):
1. Dánia 4 pont (64-44), 2. Németország 4 (64-47), 3. Románia 2 (60-67), 4. Lengyelország 2 (49-63), 5. Japán 0 (60-63), 6. Szerbia 0 (49-62)
IV. csoport (Frederikshavn):
1. Hollandia 4 pont (74-46), 2. Spanyolország 4 (59-45), 3. Brazília 2 (60-47), 4. Csehország 2 (51-55), 5. Argentína 0 (48-72), 6. Ukrajna 0 (40-67)