December 7-én tizenhat győzelem mellett még csak egyetlen vereséget számlált a Los Angeles Lakers, majd három fordulóval ezelőtt begyulladt Shaquille O'Neal jobb lábának a nagyujja. Az eredmény: kilenc meccsből öt vereség (az utolsó négyből három), s már csak 20/6-os a Lakers mérlege. A legújabb csapás: hazai vereség a negyedik negyedben Vince Cartert nélkülöző Toronto Raptorstól.

A harmadik negyed utolsó másodpercében, 66-62-es vendégvezetésnél Carter Devean George-dzsal, a hazaiak bedobójával ütközött, a torontóiak ásza a földre zuhant és percekig mozdulatlanul hevert. Amikor végre letámogatták, mozdítani sem bírta a bal vállát és már nem is tért vissza az utolsó játékrészben. Mindenki azt hitte, hogy vezéregyénisége nélkül - Carter eddigi meccsátlaga 25,9 pont volt - összeomlik a Raptors, de nem így történt. Alvin Williams átvette a csapatkapitány szerepét és az utolsó öt másodpercben dobott négy pontjával győzelemre vezette a Torontót. Shaq legkorábban január 4-én léphet pályára, addig még két meccset kell nélküle játszania a Lakersnek.

A Houston Rockets 7/6-ös mérleggel állt, amikor elveszítette legjobbját, Steve Francist. Ezután tizenhat meccsből tizenötöt elveszített a csapat: ha valaki eddig kételkedett volna Francis fontosságában, akkor most itt a bizonyíték. Pénteken végre újra játszott - igaz, csak tizenöt percet, de ezalatt tíz pontot szerzett -, s ez elegendő volt a Golden State legyőzéséhez az Oakland Arenában.

Érdekes módon ebben a szezonban úgy hullnak a nagyágyúk, mint ősszel a legyek. Egy kis csokor azokból a nevekből, akiket hosszabb rövidebb ideig nélkülözni volt kénytelen csapatuk - vagy még mindig nélkülözni kénytelen: az előbb említett Steve Francisen kívül Grant Hill, Tracy McGrady, Shaquille O'Neal, Chris Webber, Kobe Bryant, Allen Iverson, Richard Hamilton és Michael Jordan is volt már idén sérült.

A Miami Heat újra kikapott, most a nem éppen bivalyerős Memphistől. A floridaiak mérlege 5/21, a második legrosszabb az NBA-ben (a Chicago Bulls mögött), és most már az egész liga arról beszél, hogy meg vannak számlálva az egykori Los Angeles-i és New York-i sikeredző, Pat Riley napjai.

A Detroit sorozatban hetedszer kapott ki, s miután két hete még 14/6-tal vezette a keleti főcsoportot, most már csak egy győzelemmel van az 50 százalék felett (14/13).

A nap slágermeccsét Sacramentóban játszották, ahol a Kings 236 pontot hozó mérkőzésen megverte a Minnesotát. Ezzel a "Királyok" visszavágtak a két hete, a Target Centerben elszenvedett 114-94-es vereségért.

Eredmények:
Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 89-105
Legjobb dobók: Nailon 24, Wesley 21, ill. Cassell 29, G. Robinson 21, T. Thomas 18

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 98-88
Ld.: Jumaine Jones 28, A. Miller 25 (7 lep., 11 assz.), W. Person 20 (6 lep., 43 assz., 5 lopás), ill. Houston 28, Sprewell 17

Miami Heat - Memphis Grizzlies 86-91
Ld.- Mourning 20 (12 lep., 4 bl.), J. Jackson 14, ill. J. Williams 19 (9 lep., 12 assz.), Long 16, Battier 15

Orlando Magic - Detroit Pistons 87-78
Ld.: Armstrong 21, McGrady 20, ill. B. Wallace 16 (13 lep.), Atkins és Stackhouse 13-13

Denver Nuggets - Philadelphia 7ters 93-90
Ld.: Van Exel 33 (11 assz.), Lenard és Posey 12-12, ill. Iverson 38, Mutombo 13 (13 lep., 5 bl.)

Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 125-111
Ld.: Stojakovic 27, Webber 22, Bibby 21, ill. Szczerbiak 31, Nesterovic 20 (10 lep., 3 bl.), Garnett 19, Billups 15 (11 assz.)

Golden State Warriors - Houston Rockets 93-100
Ld.: Jamison 18, Hughes 17, ill. Mobley 31, K. Thomas 20 (13 lep.), Norris 19, Francis 10

Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 86-89
Ld.: Bryant 26, Beorge 17, Fox 14, ill. A. Williams 17 (11 lep., 8 assz., 4 lop.), A. Davis 16 (10 lep., 3 bl.), Carter 15, Clark 14 (16 lep., 3 bl.)