Az amerikai Ryan Lochte hatalmas fölénnyel nyerte a 400 méteres vegyes úszást a sanghaji világbajnokságon, Verrasztó Dávid hatodik lett.

Az ötödik sanghaji aranyérmére hajtó Lochte gyakorlatilag rajt-cél-győzelmet aratott, folyamatosan növelte az előnyét a többiek előtt, az utolsó 150 méteren pedig már csak az volt a kérdés, lesz-e világcsúcs, és bár Darnyi Tamást idéző fölénnyel nyert, ettől végül több mint három másodperccel elmaradt.

A második helyen Lochte honfitársa, Tyler Clary végzett, a bronz a japán Horihata Jujához került. Verrasztó Dávid az első három szám után az ötödik helyen haladt, majd gyorson egy pozíciót visszacsúszott, így végül 4:15.67 perces idővel hatodikként csapott célba.

"A legjobbammal a harmadik lehettem volna... Ez volt az első felnőtt világbajnoki döntőm, lehet, hogy ez is hatott rám, s nem bírtam el a terhet. Azért ez a hatodik hely se rossz" - mondta Verrasztó.

Hét századmásodperces különbséggel lett világbajnok a brit Liam Tancock 50 méteres hátúszásban, a francia Lacourt zárt másodikként, a dél-afrikai Zandberg állhatott még fel a dobogóra.

A női 50 m gyorson az úszóknál veteránnak számító, augusztus végén a 34. születésnapját ünneplő svéd Therese Alshammar nyert, aki két hollandot, Kromowidjojót és Veldhuist előzte meg.

400 vegyesen mindössze egy század döntött - az ezüstről, az aranyat ugyanis kisajátította magának a nagy fölénnyel nyerő Elizabeth Beisel. A második végül a brit Miley lett, az ausztrál Rice pedig bosszankodhatott az egyszázados különbség miatt.

A vébé utolsó döntőjében a férfiak 4x100 méteres vegyesváltói ugrottak vízbe, a japánok a befejező emberekig az élen álltak, de Michael Phelps pillangón kellőképpen felhozta az amerikai váltót, amelynek utolsó úszója, Nathan Adrian gyorson 15 méter alatt megelőzte Hihara Sogót, és az előnyt még úgy is megtartotta, hogy az ausztrál James Magnussen óriásit hajrázott.