Elképesztően hosszú labdamenet az Australian Openen - videó

tennis Horizontal AUSTRALIAN TENNIS OPEN
Australia's Jason Kubler hits a return against Russia's Karen Khachanov during their men's singles match on day three of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 18, 2023. (Photo by WILLIAM WEST / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Hetven ütést hozott Karen Hacsanov és Jason Kubler mérkőzésének egyik labdamenete szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Az orosz játékos a második szettért adogatott, de a hazai közönség támogatását élvező riválisa bréklabdához jutott. Több mint másfél percig ütögettek megállás nélkül, mígnem Kubler egyik fonákja megpattant a hálón, és elérhetetlenül lehullott Hacsanov térfelére.

A John Cain Arenában a szurkolók tombolva ünnepelték a maratoni ütésváltást,

melytől megtáltosodva az ausztrál teniszező kisvártatva megnyerte a második felvonást.

Az Australian Open rekordját 2013 óta a francia Gilles Simon és Gaël Monfils tartja,

akik egy 71 ütéses labdamenettel kápráztatták el a publikumot.

Az abszolút csúcs a Wimbledoni Teniszmúzeum feljegyzése szerint a Virginia állambeli Richmondban született 1984-ben, amikor az amerikai Jean Hepner és Vicky Nelson 29 percen át püfölte a labdát, mely 643-szor repült át a háló felett. A tenisztörténelem leghosszabb, 6 óra 31 perces női meccsét Nelson nyerte meg 6:4, 7:6 (13-11)-re.