Lionel Messi a földön és a mennyekben, a lelátón és a pályán - galéria

1/33
A játékosok felsorakoznak az Argentína–Ausztrália nyolcaddöntő előtt, az al-Rajjánban található Ahmad Bin Ali StadionbanForrás: AFP/Kirill Kudryavtsev
Forrás: Getty Images/2022 Alex Livesey - Danehouse/Alex Livesey - Danehouse
2/33
Az argentin szurkolók már a meccs előtt hatalmas hangulatot csináltakForrás: Getty Images/2022 Alex Livesey - Danehouse/Alex Livesey - Danehouse
Forrás: Getty Images/2022 Marc Atkins/Marc Atkins
3/33
A kisebb számban mutatkozó ausztrál szurkolókra sem lehetett panaszForrás: Getty Images/2022 Marc Atkins/Marc Atkins
7/33
Lionel Messi próbál megindulni Kye Rowles mellettForrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Evrim Aydin
8/33
Nahuel Molina párharca Riley McGree-velForrás: AFP/Juan Mabromata
9/33
Lionel Scaloni, az argentin csapat szövetségi kapitányaForrás: AFP/Juan Mabromata
Forrás: Getty Images for Football Australia/2022 Getty Images/Robert Cianflone
10/33
A 35. percben a lendületből érkező Lionel Messi 15 méterről a jobb alsó sarokba tekert. ezzel pályafutása 1000. tétmeccsén lőtt gólt. 1-0Forrás: Getty Images for Football Australia/2022 Getty Images/Robert Cianflone
Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Francois Nel
11/33
Lionel Messi ünnepli a vezetést jelentő góltForrás: Getty Images/2022 Getty Images/Francois Nel
Forrás: AFP/Franck Fife
12/33
Az argentin szurkolók eksztázisban ünneplik a csapatotForrás: AFP/Franck Fife
Forrás: DeFodi Images via Getty Images/2022 DeFodi Images/Defodi Images
13/33
Graham Arnold, az ausztrál szövetségi kapitány értetlen a bekapott gól miattForrás: DeFodi Images via Getty Images/2022 DeFodi Images/Defodi Images
14/33
Harry Souttar nem kímélte az ellenfeleketForrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Evrim Aydin
Forrás: Getty Images/GETTY IMAGES/Alexander HassensteinGetty Images
15/33
Papu Gomezt gyötri Aaron MooyForrás: Getty Images/GETTY IMAGES/Alexander HassensteinGetty Images
Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Mustafa Yalcin
16/33
Lionel Messi a földön. A hétszeres aranylabdás kapura tört, a szemből jövő Harry Souttar elrúgta a labdát, de a lába lendületből ment tovább és beletaposott Messi bokájábaForrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Mustafa Yalcin
20/33
Az 57. percben az ausztrál kapus, Matt Ryan kapott egy hazaadást, ahelyett, hogy elrúgta volna a labdát, elkezdett cselezni, azonban nem figyelte Julian Álvarezt, aki elvette tőle a labdát, majd az üres kapuba passzolt. 2-0Forrás: AFP/Manan Vatsyayana
21/33
A szemfüles Julian Álvarez ünnepli a góljátForrás: AFP/Manan Vatsyayana
Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Buda Mendes
22/33
A boldog argentin szurkolótáborForrás: Getty Images/2022 Getty Images/Buda Mendes
Forrás: Getty Images/2022 Robbie Jay Barratt - AMA/Robbie Jay Barratt - Ama
23/33
A csüggedt ausztrálok a második gól utánForrás: Getty Images/2022 Robbie Jay Barratt - AMA/Robbie Jay Barratt - Ama
24/33
Az ausztrál Milos Degenek próbál megindulniForrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Evrim Aydin
25/33
A kapus Emiliano Martínez érkezik egy beívelt labdáértForrás: AFP/Kirill Kudryavtsev
Forrás: Getty Images/Justin Setterfield/Justin Setterfield
26/33
A 77. percben egy beadás után rossz helyre vágták ki a labdát az argentinok, Craig Goodwin érkezett, aki 20 méterről belebombázott a labdába, ami az argentin Enzo Fernández kezén irányt változtatott és az üres kapuba vágódott. 2-1Forrás: Getty Images/Justin Setterfield/Justin Setterfield
27/33
Craig Goodwin, az ausztrál gólszerzőForrás: Getty Images/2022 Getty Images/Buda Mendes
28/33
Az argentin támadó Lautaro Martínez küzd Jackson Irvine-nalForrás: AFP/Juan Mabromata
29/33
Aziz Behich méltatlankodik a földönForrás: AFP/Alfredo Estrella
30/33
A 97. percben egy lecsorgó labda a 18 éves Garang Kuol elé került, aki hat méterről ziccert lőhetett, de a labda elakadt Emiliano Martínez kezében, aki így az utolsó pillanatban megmentette a hosszabbítástól az argentin csapatotForrás: Getty Images/2022 Getty Images/Buda Mendes
Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Michael Steele
31/33
Graham Arnold és az ausztrál játékosok totális csalódottsága a meccs végén kihagyott helyzetet látvaForrás: Getty Images/2022 Getty Images/Michael Steele
Forrás: Getty Images/2022 Getty Images/Alex Grimm