Elszenvedte második vereségét is a Pécs élvonalbeli labdarúgó-csapata, miután az Arany Ászok Liga 7. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén 1-0-s vereséget szenvedett Debrecenben.

Arany Ászok Liga, 7. forduló
Debreceni VSC-MegaForce - Pécsi MFC 1-0 (1-0)
Debrecen, 5000 néző
vezette: Arany
gól: Sumudica (40.)
sárga lap: Sumudica (48.), Szekeres (62.), Böőr (90.), illetve Pest (34.), Gaál (80.)
Debrecen: Tomic - Nikolov, Éger, Szekeres, Selymes (Szatmári 72.) - Dombi (Kiss 58.), Habi, Vincze, Böőr - Sumudica (Csehi 81.), Bajzát
Pécs: Németh - Sipos (Erős 86.), Dienes, Bajusz, Gaál - Berdó (Győri 78.), Szabados, Pest, Pavicevic, Sketiani (Márton a szünetben) - Horváth Gy.

14. perc: Éger 27 m-es szabadrúgását Németh szögletre hárította a jobb sarok elől.

24. perc: Bajzát fordult be a 16-oson, majd a kapu fölé lőtt.

40. perc: Sumudicát buktatták 18 m-re a pécsi kaputól, a szabadrúgást a sértett laposan, nagy erővel lőtte a bal sarokba (1-0).

63. perc: Márton 25 m-ről, szabadrúgásból nem sokkal lőtt a kapu mellé.

74. perc: Szatmári bal oldali beadását Szekeres fejelte mellé.

A labdát többet birtokló és több helyzetet kialakító hazai csapat az első félidő végén megérdemelten szerezte meg a vezetést a szinte csak kontrára játszó Péccsel szemben. A fordulás után sokkal többet próbálkoztak a vendégek, ám a nagy küzdelem ellenére nem sikerült kiegyenlíteniük.