A tavalyi bajnok Chelsea kétgólos hátrányból fordítva nyert 3-2-re a kiesés ellen küzdő Southampton otthonában az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A vendég londoniak a 70. és a 78. perc között szerezték mindhárom góljukat.

A Chelsea legutóbb 2002 augusztusában, még az olasz Claudio Ranieri irányítása alatt tudott mérkőzést nyerni kétgólos hátrányból.

A Southamptonban betaláló Jan Bednarek a Premier League történetének harmadik lengyel gólszerzője lett, míg a Chelsea támadója, Olivier Giroud már 18 gólnál jár a kispadról beállva. Nála csak Jermain Defoe talált be többször, szám szerint 24-szer.

Premier League, 34. forduló:
Southampton–Chelsea 2–3 (Tadics 21., Bednarek 60., ill. Giroud 70., 79., E. Hazard 75.)
Burnley–Leicester City 2–1 (Ch. Wood 6., K. Long 9., ill. Vardy 72.)
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 3–2 (Zaha 5., 24., Tomkins 14., ill. G. Murray 18., Izquierdo 34.)
Huddersfield Town–Watford 1–0 (Ince 91.)
Swansea City–Everton 1–1 (J. Ayew 71., ill. Naughton 43. – öngól)