A videobíró sem mentette meg a Liverpoolt a Newcastle ellen - videó

fbl Horizontal
Newcastle United's French midfielder Allan Saint-Maximin (R) runs with the ball during the English Premier League football match between Liverpool and Newcastle United at Anfield in Liverpool, north west England on April 24, 2021. (Photo by DAVID KLEIN / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Liverpool hiába játszott hazai pályán többnyire nyomasztó mezőnyfölényben és szerzett vezetést már a 4. percben a Newcastle ellen, a vendégek a 90+5. percben kiegyenlítettek, ami könnyen lehet, hogy a Bajnokok Ligája-szereplésbe kerülhet Jürgen Klopp csapatának.

A sorozatban nyolc nyeretlen (két döntetlen és hat vereség) hazai meccs után két hete az Anfield Roadon az Aston Villa ellen végre győzni tudó (2-1) Liverpool óriási lendülettel kezdte a mérkőzést, és a negyedik percben meg is szerezte a vezetést: Sadio Mané beadása után Mohamed Szalah fordult le Matt Ritchie-ről és bombázott a vendégek kapujába.

• Mohamed Szalah sorozatban a harmadik szezonban jutott el 20 gólig a PL-ben, ami korábban még egyetlen Liverpool-játékosnak sem sikerült

Az első tíz percben 83-17 százalék volt a labdabirtoklás a Pool javára, a Newcastle csak elvétve lépte át a félpályát. A játékrész közepére aztán kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a vendégek egy szöglet után egy lesgólig is eljutottak, de a nagyobb helyzetek továbbra is a Liverpool előtt adódtak, de Mané, Firmino és Szalah is hibázott a kapu előtt.

Szünet után Joelinton révén a vendégek előtt adódott az első nagyobb helyzet, Alissonnak kellett nagyot védenie, majd a túloldalon Dubravka mentett Mané előtt. A 73. percben egy szöglet után Thiago tette nagyon szépen Alexander-Arnold elé a labdát a kaputól húsz méterre, az angol védő pedig kapásból nem sokkal bombázott a léc fölé, majd a 81. percben Milner lövését védte Dubravka.

A sorozatban kihagyott helyzetek után a 91. percben Callum Wilson ugrott ki középen egy remek labdával, de az Alissonról visszapattanó lövés után a kezét (a testéhez szorított felkarját) érte a labda, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

Azonban ez sem mentette meg a Poolt, ugyanis a 95. percben újra hatalmasat hibázott a védelem, és ezt már Joseph Willock révén könyörtelenül és szabályos körülmények között használta ki a Newcastle, amelyik így elvitte az egy pontot, és lehet, hogy a Pool BL-álmait is az Anfieldről.