A Német Kupa nyolcaddöntőjének kedd esti mérkőzésein volt bőven izgalom. A Mainz Szalai Ádám gólpasszának is köszönhetően búcsúztatta a Bielefeldet hosszabbítás után, a Borussia Dortmund 2-0-ra győzte le a másodosztályú Ingolstadtot, míg a sérült Sallai Roland nélkül felálló Freiburg tizenegyesekkel verte a harmadosztályú Osnabrück együttesét.

A magyar válogatott támadója, Szalai Ádám a kispadról figyelte, ahogy

a Bielefeld már a 2. percben vezetést szerzett Masaya Okugawa góljával,

aki 14 méterről szépen emelte át a kapujából kifutó kapust.

Hiába azonban a gyors gól, az első 45 perc hátralévő idejében már nem esett újabb találat, így egygólos Bielefeld előnnyel mentek a csapatok a szünetre.

A Bielefeld előnyben volt a szünetben a Mainz ellen Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Torsten Silz

A Mainz azonban nem adta fel, és a második félidő elején

gyorsan egyenlíteni tudott: az 53. percben egy bal oldali beadást követően Jonathan Burkardt fejelt közelről a kapuba. Az 59. percben pedig már a fordítás is összejött,

Karim Onisiwo 11 méterről talált a kapuba a bal oldali beadást követően.

A 73. percben a gólszerző Onisiwo helyére állt be Szalai Ádám.

Ám nem ő, hanem az ellenfél játékosa,

Fabian Klos volt eredményes fejjel egy jobb oldali beadást követően a 89. percben, így a Bielefeld hosszabbításra mentette a meccset.

A hosszabbítás 114. percében

Szalai Ádám sarkazásos gólpasszából Marcus Ingvartsen volt eredményes, így ismét a Mainz vezetett.

Újabb gól már nem esett, így végül a Mainz jutott tovább a két Bundesliga-csapat párharcából.

Sallai Roland csapata, a Freiburg a harmadosztályú Osnabrück vendége volt, a magyar válogatott szélső a sérülése miatt ezúttal sem volt ott a keretben. A Freiburg nélküle is megszerezte a vezetést,

a 33. percen az olasz Vincenzo Grifo révén, igaz, ehhez kellett a hazai kapus, Phillip Kuhn hibája is.

Az első félidőben újabb gól már nem volt, így a Freiburg előnnyel mehetett pihenni.

Vincenzo Grifo góljával szerzett vezetést a Freiburg Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Friso Gentsch

A második félidőben sokáig úgy nézett ki, hogy már nem esik újabb gól, de

a harmadosztályú Osnabrück a 97. percben egyenlíteni tudott Lukas Gugganig révén, így jöhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás második félidejében,

a 109. percben Sebastian Klaas óriási góljával a vezetést is megszerezte az Osnabrück.

A hazai csapat Ba-Muaka Simakala kiállítása miatt a 117.percben megfogyatkozott, emberhátrányban pedig nem is bírta ki a hátralévő kis időt a harmadosztályú együttes.

A 120. percben ugyanis Keven Schlotterbeck fejjel egyenlített.

A tizenegyes-párbajban sokan hibáztak,

végül a hős a Freiburg kapusa, Benjamin Uphoff volt végül, így hatalmas csatában jutott tovább Sallai Roland együttese.

A Borussia Dortmund sokáig gólnélküli döntetlenre állt a másodosztályú Ingolstadt ellen, de végül Thorgan Hazard 72. és 81. percben szerzett találatával 2-0-ra nyert, és továbbjutott.

Német Kupa:
Borussia Dortmund-Ingolstadt (II.) 2-0
Mainz-Arminia Bielefeld 3-2 - hosszabbítás után
Nürnberg (II.)-Hamburger SV (II.) 1-1 - tizenegyesek után továbbjutott a Hamburger SV
Osnabrück (III.)-Freiburg 2-2 - tizenegyesek után továbbjutott a Freiburg