A Mezőkövesd hazai pályán 2-1-re legyőzte a Paksot, így Supka Attila hat találkozót követően is veretlen a saját otthonában. A borsodi csapat a győzelmével fellépett a tabella negyedik helyére, míg az immár öt bajnoki óta nyeretlen Paks pedig akár még a nyolcadik pozícióba is visszacsúszhat.

Az ötödik Kövesd a hatodik Paksot fogadta, azaz mondhatni, rangadót játszottak a borsodi fürdővárosban. A meccs előzetesen már csak azért sem ígérkezett rossznak, mert az október elején kinevezett Supka Attilával három meccs után még veretlen a Kövesd, míg a Paks ugyan az utóbbi négy bajnokiján csupán egy pontot szerzett, azonban a tolnaiak messze az élvonal leggólerősebb csapata a 11 fordulóban szerzett 27 góllal.

Cserék

A Kövesd öt hazai meccsén még veretlen az idényben (2 győzelem mellett három döntetlenjük van), a Paks viszont a két csapat tíz eddigi borsodi meccséből ötöt megnyert, azaz aligha félve léptek pályára.

A kezdeti kissé lassabb tempó a tizedik percre pörgött fel, amikor Bognár István kiváló passzával Ádám Martin lépett ki a leshatárról, és 12 méterről ugyan kicsit rosszul találta el a labdát, de így is a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól.

A 16. percben Calcan tekert kapura a tizenhatos bal sarkáról, és bizony a paksiakat is felső léc segítette ki, gyönyörű gól lett volna, ha beesik a labda. De ez még nem esett be, azonban így sem kellett sokat várni a hazaiak vezető góljára: a 17. percben Vutov egészséges szabadrúgását Nagy Gergely ütötte szögletre,

amiből a betekert labdát egy csúsztatás után Drazsics fejelte közvetlen közelről a paksi kapuba (1-0).

A 25. percben a paksiak játékmestere, Bognár István vezette a labdát a kövesdi kapu felé, majd húsz méterről lőtt, és a labda nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot - ez is óriási gól lett volna. Két perccel később Windecker fejesét védte Tordai, majd a 33. percben Bognár újabb remek kiugratása után Ádám Martin vette célba balról a rövid felső sarkot, de megint nem találta el igazán jól a labdát, ami így elkerülte a hazai kaput.

A paksi Bognár István (b) labdáiból rendre gólhelyzetek alakulnak ki Forrás: MTI/Vasvári Tamás

A 38. percben egy balszerencsés mozdulat során megsérült Anton Vutov, akit le is kellett cserélnie Supka Attilának. Próbálkozott a Paks, de ezúttal nem volt meg a szokott lendület a vendégek játékában, Balogh Balázs lövését is könnyedén fogta meg Tordai. Azonban, ha a lendület hiányzott is, a szokásos paksi gól még a szünet előtt érkezett: a 43. percben ezúttal Ádám adott egy jó passzt Bognárnak, aki önzetlenül és remek meglátással középre passzolt az érkező Sajbánnak, aki hét méterről a kapuval szemben nem hibázott (1-1). Ez volt az irányító kilencedik gólpassza az idényben!

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt, azaz mindkét csapat gólratörően játszott: az egyik oldalon Cseri kiugratása után Drazsics elől kellett menteniük a paksi védőknek nyolc méterre a vendégek kapujától, míg a másik oldalon Ádám 17 méteres lövését kellett védenie Tordainak. A hazaiak sokkal agresszívebben támadtak le, a Paks így nem tudta a gyors fociját játszani.

Supka Attila nem is akarta hagyni, hogy magára találjon a vendég együttes,

az 56. percben Calcan helyére beküldte a házi gólkirály Jurinát, hogy ne legyen nyugtuk a vendég védőknek.

Igaz, a hazaiaknak sem volt, mert a 60. percben Bognár 17 méterről betekert szabadrúgásába Ádám tudott belepiszkálni (pedig ketten próbálták féken tartani a hatalmas termetű csatárt), a labda pedig a jobb kapufa tövéről pattant Tordai kezébe.

Hazai pályán továbbra is veretlen a Mezőkövesd Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Bognár György a 65. percben Papp Kristóf helyére a gyors, jól cselező Nagy Richárdot küldte be, öt perccel később pedig a védelem közepén játszó Szélpált kellett sérülés miatt lecserélni, ami két perc múlva kapott különös jelentőséget: pont az ő helyén ugrott ki Madarász passzával Jurina, a csatár pedig tíz méterről szépen emelte át a labdát Nagy Gergely fölött, ismét megszerezve a vezetést a hazaiaknak (2-1).

Az újabb kövesdi gól után a paksi támadósorba érkezett Böde Dániel is, a hazaiak azonban jól védekeztek, ahogy Bognár 20 méteres szabadrúgását is biztosan fogta Tordai. A 89. percben Jurina kis híján megszerezte a második gólját is, de Lenzsér belevetődött a gólba tartó lövésbe, míg a másik oldalán már a ráadásban Böde fejese kerülte el nem sokkal a hazai kaput, így maradt a végeredmény 2-1 a Mezőkövesd javára.

A Mezőkövesd így hat mérkőzés után is veretlen hazai pályán, míg a Paks egyre mélyebb gödörbe kerül, a tolnai csapat immár öt bajnoki óta nyeretlen.