A 98. percben kapott góllal veszített a bajnoki címvédő Manchester City

fbl Horizontal
Manchester Ciity players react to conceding their second goal during the English Premier League football match between Manchester City and Brentford at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on November 12, 2022. - Brentford won the game 2-1. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A címvédő és a tabellán második Manchester City hazai pályán 2-1-re kikapott a Brentfordtól az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának nyitómérkőzésén, szombaton.

A Brentford bő negyedóra elteltével Ivan Toney góljával került előnybe, a szünet előtt nem sokkal Phil Foden egyenlített. Már úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a felek, amikor Toney a 98. percben közelről eldöntötte a meccset.

Az Arsenal örülht a legjobban ennek az eredménynek Forrás: AFP/Oli Scarff

Pep Guardiola együttese ezzel elvesztette hazai hibátlan mérlegét, míg a vendégek megtörték idegenbeli nyeretlenségüket.

Ebben az évezredben harmadszor találkozott a két együttes, az elmúlt idényben mindkét Premier League-összecsapásukat a manchesteri alakulat nyerte. A Brentford legutóbb 1989 szeptemberében tudta legyőzni a Cityt.