Szoboszlai Dominikék nagy lépést tettek a továbbjutás felé az Európa-ligában

Liverpool
Liverpool's Portuguese striker #20 Diogo Jota (C) celebrates with teammates after scoring their second goal during the UEFA Europa League group E football match between Liverpool and Royale Union Saint-Gilloise at Anfield in Liverpool, north west England on October 5, 2023. Liverpool won the game 2-0. (Photo by Oli SCARFF / AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool 2-0-ra nyert az Anfield Roadon a belga Royale Union ellen.

Jürgen Klopp pihentetés céljából több sztárját, köztük Szoboszlai Dominikot is a kispadra ültette a Royale Union elleni csoportmeccsen.

A Liverpool hatalmas fölényben futballozott az első félidőben és a szünet előtt vezetést szerzett.

A 44. percben Trent Alexander-Arnold lőtt kapura, a belga csapat kapusa, Anthony Moris azonban a labdát pont Ryan Gravenberch elé ejtette, aki pár lépésről a hálóba passzolt.

Ryan Gravenberch góljával szerzett vezetést a Liverpool Forrás: AFP/Oli Scarff

A második félidőben is nagy fölényben játszottak az angolok, Szoboszlait a 79. percben a gólszerző helyére küldte be Klopp.

A 90. percben egy gyors támadás és egy nagy védelmi hiba után még Diogo Jota is betalált, a Liverpool 2-0-ra nyert. Az angol csapat a második meccsét is magabiztosan megnyerte a csoportjában, és 6 ponttal vezeti az E jelű négyest az Európa-ligában.

Bolla Bendegúz a 64. percben lépett pályára a svájci Servette FC színeiben az AS Roma otthonában 4-0-ra elveszített meccsen.

Európa-liga, csoportkör, 2. forduló:
E csoport:
Liverpool FC (angol) - Royale Union Saint-Gilloise (belga) 2-0 (1-0)
Toulouse FC (francia)-LASK Linz (osztrák) 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Liverpool FC 6 pont, 2. Toulouse 4, 3. Royale Union SG 1,4. LASK Linz 0

F csoport:
Villarreal (spanyol)-Stade Rennes (francia) 1-0 (1-0)
Makkabi Haifa (izraeli)-Panathinaikosz (görög) 0-0
Az állás: 1. Panathinaikosz 4 pont, 2. Stade Rennes 3 (3-1), 3. Villarreal 3 (1-2), 4. Makkabi Haifa 1

G csoport:
AS Roma (olasz)-Servette FC (svájci) 4-0 (1-0)
Slavia Praha (cseh)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 6-0 (3-0)
Az állás: 1. Slavia Praha 6 pont (8-0), 2. AS Roma 6 (6-1), 3. Servette 0 (0-6), 4. Sheriff Tiraspol 0 (1-8)

H csoport:
Molde FK (norvég)-Bayer Leverkusen (német) 1-2 (0-2)
BK Häcken (svéd)-Qarabag FK (azeri) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Bayer Leverkusen 6 pont (6-1), 2. Qarabag 6 (2-0), 3. Molde FK 0 (1-3), 4. BK Häcken 0 (0-5)

A csoportok első két helyezettje továbbjut az Európa-ligában, a harmadikok pedig átkerülnek a Konferencia-ligába.