A forduló előtt a tabella utolsó helyén álló Mezőkövesd hazai pályán 1-0-ra legyőzte az MTK-t, és megszerezte idénybeli első hazai győzelmét, míg a fővárosi csapatban sorozatban a negyedik bajnokiját veszítette el.

A 9 bajnokiján csak négy pontot gyűjtő Mezőkövesd előtt komoly lehetőség kínálkozott hiszen a rettenetes formában lévő, utolsó három bajnokiját egyaránt elveszítő MTK volt a vendége.

Nem is kellett sokat várni az első gólra: a 7. percben Molnár Gábor indította a leshatárról kilépő Cseke Benjámint, akitől visszakapta a labdát, és már csak az üres kapuba kellett passzolnia a kövesdi támadónak, akinek ez volt az első gólja az idényben. Miután a videobíró megállapította, hogy Cseke nem volt lesen, másodszor is ünnepelhettek a hazaiak.

A 18. percben Molnár duplázhatott volna, de Demjén bravúrral védett, majd Drazsics lábáról is leütötte a labdát az MTK válogatott kapusa. A 26. percben szépíthetett volna az MTK, de Molnár Rajmund passzát Kovács Mátyás lőtte a lécre.

Cserék

A 39. percben Molnár lőtte 18 méterről Demjén ölébe a Drazsics által kiharcolt szabadrúgást, hogy egy perccel később már Babunszki a tizenhatos bal sarkáról megeresztett lövését is védje.

A második félidőről sokat elmond, hogy a kapusok részéről az első védést a 67. percben láttuk, amikor Piscitelli fogta Kocsis közeli fejesét. A mérkőzés utolsó 20-25 percét próbálta megnyomni az MTK, de semmilyen veszély nem volt a fővárosiak játékában.

Az 1-0-s végeredmény azt jelenti, hogy egy kecskeméti győzelem után megszerezte első hazai sikerét is a Mezőkövesd, míg az MTK sorozatban a negyedik mérkőzését vesztette el, és ezeken a meccseken 1-15 a gólkülönbsége.