Schäferék edzője megütötte a Bayern München sztárfocistáját - videó

Horizontal
Bayern Munich's German forward #10 Leroy Sane (3R) and Union Berlin's Croatian head coach Nenad Bjelica (2L) react during an altercation during the German first division Bundesliga football match between FC Bayern Munich and Union Berlin in Munich on January 24, 2024. (Photo by MICHAELA STACHE / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A magyar válogatott Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin 1-0-ra kikapott a címvédő Bayern München vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójából elhalasztott, és szerdán pótolt mérkőzésen.

Az erős havazás miatt december 2-ról elhalasztott és szerda este pótolt találkozót Raphael Guerreiro 46. percben lőtt gólja döntötte el. Az első percektől hatalmas fölényben játszó Bayern szűk tíz perccel később megduplázhatta volna előnyét, de Harry Kane gólját les miatt elvette a játékvezető.

Harry Kane hiába ünnepelt, a gólját elvették les miatt Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Sven Hoppe

A hazaiak fölényét jól mutatta, hogy a második félidő derekánál már 21-3 volt a kapura lövések száma a bajorok javára, ennek ellenére nem sikerült lezárni a meccset, sőt Jerome Roussillon kis híján gólra váltott egy kipattanót, de Manuel Neuer óriási bravúrral kiszedte a bal alsó sarokból.

A 74. percben a fővárosiak edzőjét, Nenad Bjelicát zavarta fel piros lappal a lelátóra Frank Willenborg játékvezető, miután a horvát szakember egy bedobásnál előbb nem akarta odaadni a labdát az ellenfél játékosának, Leroy Sanénak, majd indulatosan kétszer is a német szélső arcába ütött.

Az Union Berlin magyar válogatott középpályása, Schäfer András csereként állt be a 64. percben. Az Union immáron 11. vereségét szenvedte el és csupán három ponttal előzi meg a már osztályozót jelentő, 16. helyen álló Mainzot. Ezzel szemben a Bayern - amelynek Lőw Zsolt a másodedzője - négy ponttal marad el a listavezető Bayer Leverkusentől.