Cikkünk folyamatosan frissül
2018 után ismét találkozik egymással Fucsovics Márton és Roger Federer az Australian Open 4. fordulójában. A magyar teniszezőnek ezúttal sem lesz könnyű dolga a 20-szoros Grand Slam-győztes svájci ellen. Kövessék velünk a mérkőzés alakulását percről percre!
12:05
2020. január 26.

Szép napot kívánunk!

Nem lesz könnyű dolga Fucsovics Mártonnak, ha élete legjobb eredményét elérve szeretne bejutni a negyeddöntőbe az Australian Openen. A legjobb magyar teniszező ellenfele a 20-szoros Grand Slam-győztes Roger Federer lesz. Tartsanak velünk!

12:08

Már kétszer játszottak egymás ellen

A két teniszező eddig kétszer játszott egymás ellen. Az állás 2-0 a 38 éves svájci javára.

Fucsovics-Federer 1. szett 0:1

Fucsovics két pontot is megnyert a svájci első adogatójátékában. Federer hozta a szerváját.

12:20

1. szett 1:1

Jó adogatásokkal kezdte a magyar játékos a találkozót. Federerhez hasonlóan két pontot veszítve ő is hozta az első adogatójátékát.

12:23

Fucsovics-Federer 1. szett 1:2

Magabiztosan szervált ezúttal is a 20-szoros Grand Slam-győztes, egy ászt is ütve ez a gém is az övé.

12:27

Fucsovics-Federer 1. szett 2:2

Eddig agresszívan tud teniszezni Fucsovics, amivel hátul tudja tartani ellenfelét a pályán. Ha csak egy kicsit is lerövidül, Federer rögtön belép és támad. 2:2

12:30

Fucsovics-Federer 1. szett 2:3

Federer fogadhatatlan szervákkal simán tartja adogatását. 3:2 a svájcinak.

12:35

Fucsovics-Federer 1. szett 3:3

Federer először mutatta meg, miért tartják minden idők legjobbjának. Fucsovics jónak tűnő támadása után fantasztikusan ütött el a hálóhoz fellépő magyar mellett. 30:30 után két jó szervával 3:3

12:40

Fucsovics-Federer 1. szett 4:3 FUCSOVICS BRÉKELT

Három Federer hiba után Fucsovics három bréklabdához jutott. Az elsőnél elrontotta a fonák elütést, a másodiknál viszont a svájci fejezte be remekül a hálónál. A harmadikat már megcsinálta Fucsovics Márton, amivel elvette Roger Federer adogatását. 4:3

12:43

Fucsovics-Federer 1. szett 5:3

Federer még csak pontot sem tudott nyerni Fucsovics adógatójátékában. Megerősítette brékelőnyét a magyar. 5:3

12:46

Fucsovics-Federer 1. szett 5:4

Marci jól mozgatta ellenfelét, és két labdára került az első szettől. Egy jó szervával azonban elkerülte a szettlabdát Federer, majd a vonalra ütött egy labdát, amivel 5:4-re szépített.

12:50

FUCSOVICSÉ AZ ELSŐ SZETT (6:4)

Nem adott esélyt Fucsovics Federernek. Magabiztos, nyugodt szervákkal sokkolta ellenfele rajongóit. Első játszmalabdájánál még hibázott, a másodikat viszont egy Federer-hibának köszönhetően már megcsinálta, amivel 6:4-re MEGNYERTE AZ ELSŐ SZETTET!

12:52

Mert mi mindenhol ott vagyunk

A világ túlsó felére is elkísérték néhányan a legjobb magyar teniszezőt.

12:54

Fucsovics-Federer 2. szett 0:1

Úgy néz ki, Federer összeszedte magát a szünetben, a magyar játékosnak nem volt esélye a svájci első adogatójátékában. 0:1

12:55

Marcinak küldetése van

Legalábbis a verseny hivatalos Twitter-oldala szerint.

12:58

Fucsovics-Federer 2. szett 0:2 SVÁJCI BRÉK

Fucsovics játéka egy kicsit visszaesett, Federer rögtön két bréklabdához jutott. a másodikat már ki is használja. Először a mérkőzésen elveszi Marci adogatását. 0:2

13:02

Fucsovics-Federer 2. szett 0:3

A svájci legenda elkezdte érezni a magyar játékát. Bár Federer belehibázott, -30-ra hozta a szerváját és megerősítette brékelőnyét. 3:0 - nem ide

13:04

Fucsovics-Federer 2. szett 1:3

A brékhátrány tudatában Fucsovics felszabadultabban játszhatott, semmire megnyerte első játékát a szettben. 1:3

13:09

Fucsovics-Federer 2. szett 1:4

Federer jól dolgozott a hálónál az első pontban, a másodikat azonban elhibázta. Ezután Fucsovics remek fogadásával 15:30 is volt neki. Sőt egy újabb Federer-rontással bréklabdához is jutott, azonban elrontotta az elütést. 4:1 a svájcinak.

13:14

Fucsovics-Federer 2. szett 1:5

Federer ismét elveszi Fucsovics Márton adogatását. Dupla brékelőnyben a svájci a második szettben. 1:5

13:17

FEDERER KIEGYENLÍTETT (6:4, 1:6)

Új labdákkal adogathatott a szett megnyeréséért Federer. Az első pont azonban Fucsovicsé lett. Egy 200 km/órás szervával mégis ő került két labdára a szettől. A svájci innen nem kegyelmezett, és 6:1-re megnyerte a második szettet, kiegyenlítve az állást.

13:19

Még semmi sincs veszve

Fucsovics Márton az első szettben tökéletesen játszott Federer ellen Forrás: AFP/William West
13:22

Fucsovics-Federer 3. szett 0:1 KORAI FEDERER BRÉK

Rögtön a harmadik szett elején elveszítette adogatását Fucsovics. Korai előnyben Federer.

13:23

A mérkőzés eddigi legszebb labdamenete

13:25

Fucsovics-Federer 3. szett 0:2

Federer egyre magabiztosabb, Fucsovics nem találja az első szettben látott magabiztosságát. Szett- és brékelőnyben a svájci.

13:29

Fucsovics-Federer 3. szett 0:3

Sajnos egyre több a hiba a magyar teniszezőtől, immáron saját adogatójátékaiban is meg kell küzdenie a feljevuló Federerrel. Újabb két bréklabda, amiből a másodikat ismét megcsinálja az ellenfél. 0:3

13:34

Fucsovics-Federer 3. szett 0:4

Hatalmas nyerő ütéssel kezdett Fucsovics. A 0:30 Federer hibájával alakult ki. Visszatért az első szettben látott agresszív tenisz a magyar játékostól, azonban mindkét bréklabdáját hárítja az ellenfél, és fordít. 0:4

Fucsovics-Federer 3. szett 2:5

Federer egykezes fonákjai élményszámba mennek. Ismét elveszíti a magyar teniszező az adogatását. A svájci a 3. szett megnyeréséért szerválhat.

13:51

MÁR FEDERER VEZET (6:4, 1:6, 2:6)

Federer a szettelőnyért adogatott. Újabb bréklehetősége volt Fucsovicsnak, amit ezúttal sem tudott kihasználni. Szemben a svájcival, aki megfordította a gémet, amivel megnyerte a harmadik szettet, és immáron nála az előny a szetteket tekintve is.

13:52

Vajon van-e még innen visszaút Fucsovicsnak?

13:57

Fucsovics-Federer 4. szett 0:1 AZONNAL BRÉKHÁTRÁNYBAN

Fucsovics teljesen elveszítette a magabiztosságát. Federer megszokta a szokatlanul szeles és hűvös körülményeket. Azonnal brékelőnybe kerül a 20-szoros Grand Slam-győztes.

14:00

Fucsovics-Federer 4. szett 0:2

Remek szervákkal - közte egy ásszal - Federer megerősíti brékelőnyét. 0:2

14:02

Fucsovics-Federer 4. szett 1:2

Jó szervákkal szépít az Australian Open után ismét a Top 50-hez közel kerülő Fucsovics Márton. 1:2

14:06

Fucsovics-Federer 4. szett 1:3

Még a challenge (videobíró) sincs Fucsoviccsal. Nem volt esélye ebben a fogadójátékban. 1:3

14:10

Fucsovics-Federer 4. szett 2:3

A pénteki, több mint 4 órás mérkőzése ellenére jól mozog a pályán a 38 éves legenda. Ismét eljutott bréklabdákig a svájci, azonban Fucsovics 15:40-ről fordítani tudott. Fény az alagút végén?

14:13

Fucsovics-Federer 4. szett 2:4

Federer támadásaira nincs ellenszer, 4:2-re vezet a negyedik játszmában.

14:18

Fucsovics-Federer 4. szett 2:5 FUCSOVICS A KIESÉS SZÉLÉN

Egy jó Fucsovics-szerva után három Federer-pont következik. Közülük az utolsó a mérkőzés egyik leghosszabb labdamenete volt. A svájci egy jókor megállított labdamenettel - Fucsovics hosszúra ütött labdja után - 5:2-re alakította az állást. A mérkőzés megnyeréséért adogathat Roger Federer.

14:20

41 Federer-nyerő ütés - ezzel nem lehet mit kezdeni

14:26

FEDERER 4:6, 6:1, 6:2, 6:2-re LEGYŐZTE FUCSOVICS MÁRTONT

A magyar teniszező két mérkőzéslabdát még hárított, a harmadikat már nem sikerült. Roger Federer megcsinálta, és 3-1-re legyőzte Fucsovics Mártont.

Fucsovics Márton ott volt a legjobb 16 teniszező között az Australian Openen, erre mindenképp büszkének kell lennünk.