A Bayern München eldöntötte, a Barcelona egyre közelebb a továbbjutáshoz

fbl Horizontal
Barcelona's French defender Clement Lenglet celebrates with teammates after scoring a goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between FC Barcelona and Napoli at the Camp Nou stadium in Barcelona on August 8, 2020. (Photo by LLUIS GENE / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Barcelona jó helyzetből várja a Napoli elleni meccset, de több kulcsjátékosa sem léphet pályára.
22:48
2020. augusztus 8.

Folytatódnak a BL-nyolcaddöntők

Köszöntjük kedves olvasóinkat. A koronavírus-járvány miatt elrendelt öthónapnyi szünet után folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája 2019/2020-as idénye. Először a nyolcaddöntős párharcok márciusról elhalasztott visszavágóit rendezik meg zárt kapuk mögött. Pénteken a Manchester City kiejtette a Real Madridot, míg az Olympique Lyon a Juventust búcsúztatta. Szombat este az FC Barcelona a Napoli csapatát fogadja, míg a Bayern München a Chelsea csapatát látja vendégül.

22:51

A Chelsea-nek csoda kéne Münchenben

A legjobb nyolc között még két hely kiadó, a negyeddöntőbe jutásért sorra kerülő meccseken pedig papíron a német bajnok és kupagyőztes Bayern Münchennek lesz a legkönnyebb dolga. Hansi Flick tanítványai a párharc első találkozóján - még február végén - 3-0-ra verték Londonban a Chelsea-t, így a szombati esti müncheni visszavágó csupán formalitásnak ígérkezik.

Christian Pulisic az Arsenal elleni FA-kupa döntőben sérült meg Forrás: AFP/Catherine Ivill

A londoni Kékek szinte megoldhatatlannak tűnő feladat előtt állnak, Frank Lampard vezetőedzőnek ugyanis több meghatározó játékost, így az eltiltott Marcos Alonsót, valamint a sérüléssel bajlódó Pedrót, Cesar Azpilicuetát és Christian Pulisicet is nélkülöznie kell, közben pedig bokaproblémák miatt a brazil Willian szereplése is kérdéses.

22:54

Fontos hiányzók a Barcánál

A másik szombat esti összecsapáson a Barcelona látja vendégül a Napolit, amely 1-1-es döntetlenre volt képes saját stadionjában a Lionel Messi vezette katalánok ellen. A házigazdáknál többen hiányoznak majd sérülés miatt, és közülük kiemelkedik a francia világbajnok védő Samuel Umtiti, míg a középpályásoknál a sárga lapjai miatt eltiltott Sergio Busquets-et, valamint az odavágón kiállított chilei Arturo Vidalt kell majd pótolni.

Arthurt azért igazolta le a Barca, hogy pótolja Andrés Iniestát Forrás: Anadolu Agency/2019 Anadolu Agency/Lukas Kabon

Melletük még hiányozni fog a brazil Arthur Melo, aki a következő szezonban már biztosan a Juventus játékosa lesz, ezért önkényesen úgy döntött, hogy nem akar pályára lépni a Barcelona csapatában. A nápolyiaknál a combsérüléssel küzdő Lorenzo Insigne nem játszhat, de Gennaro Gattuso vezetőedző így is ütőképes együttest tud a Camp Nou gyepére küldeni.

Kezdünk

A Barcelona kezdte a Napoli elleni mérkőzést.

23:03

A legenda visszatért

A Juventus BL-kiesése után kirúgott Maurizio Sarrinak már meg is van az utódja.

A Juventus legendája váltja Maurizio Sarrit a kispadon

A Juventus kinevezte a délelőtt menesztett Maurizio Sarri utódját: az olasz szakembert a klub korábbi legendás középpályása, Andrea Pirlo váltja a kispadon. Tíz napja vált hivatalossá, hogy Pirlo veszi át a Juventus U23-as csapatának irányítását, azonban Maurizio Sarri szombat délelőtti kirúgása miatt előléptették.

23:04

Napoli-kapufa

A második percben megszerezhette volna a vezetést a Napoli. Egy Piquéről lecsorgó labda Dries Mertens elé került, a belga csatár 10 méterről lőtt, a jobb kapufát találta el.

23:05

Münchenben még nincs helyzet

A Bayern 3-0-ás előnyről indult, ennek ellenére Hansi Flick a legerősebb csapatát küldte pályára a Chelsea ellen.

23:07

Altata a Barca?

Hat perce megy a mérkőzés, de a katalán csapat játékosai eddig nem sokat találkoztak a labdával.

23:11

Vezet a Bayern München

A nyolcadik percben Willy Cabellero rossz ütemű kijövetele után után tizenegyest kapott a Bayern München, amit Robert Lewandowski belőtt. Az angoloknak már négy gólt kellene lőniük a továbbjutáshoz.

23:13

Előnyben a Barcelona

Egy baloldali szögletre Clement Lenglet robbant be, és hat méterről a kapu bal oldalába fejelt.

23:16

Barca-lövés

A 14. percben a vb-ezüstérmes Ivan Rakitic lőtt 18 méterről, de a kísérlete elkerülte a jobb alsó sarkot.

23:18

Lewandowski elképesztő

A Bayern támadója már 52 gólnál jár az idei szezonban.

23:21

Remekül játszik a Barca

A gól óta a katalánok remekül játszanak. Gyorsan járatják a labdát, és szinte minden támadásukban benne van a gólveszély.

23:26

Már kettővel vezet a Barcelona

A 23. percben a hatszoros aranylabdás Lionel Messi tört be jobbról a tizenhatoson belülre, három védő között pedig nyolc méterről a hosszú sarokba csavart.

23:28

A Bayern is növelte előnyét

A 24. percben a vb-ezüstérmes Ivan Perisic kapott remek labdát Lewandowskitól, közelről pedig értékesítette a ziccerét.

23:30

Nincs szerencséje a Chelsea-nek

A 28. percben az angol válogatott Callum Hudson-Odoi lőtt szépségdíjas gólt Manuel Neuernek, de a játékvezető videózás után les miatt érvénytelenítette a találatot.

23:33

Messi eldöntötte

A 30. percben egy balról átívelt labdát Messi vett le mellel az ötösön, elvitte a labdát a védője mellett, majd a kivetődő Ospina fölött három méterről a hálóba löbbölt.

23:35

Nincs újabb Messi-gól

A játékvezető nem adta meg Messi gólját, mert a videófelvételek azt mutatták, hogy kézzel ért a labdához.

23:37

Hudson-Odoi meg nem adott gólja

23:40

Messi zseniális

Az argentin támadó a legutóbbi öt hazai egyenes kieséses meccsen 12 gólban vállalt szerepet - kilenc góllal és három gólpasszal.

23:41

Védekezik a Napoli

Az első félidő 40. percében járunk. A Napoli a meccs elején bátran kezdett, de az elmúlt fél órában alig lépte át a félpályát. A Barcelonát pedig hónapok óta nem láttuk ennyire ötletesen futballozni.

23:43

Lehet, hogy 11-es jön

Messi szerelte Kalidou Koulibalyt a tizenhatoson belül, a szenegáli védő annyira nem érzékelte a mögülle érkező argentint, hogy hatalmasat rúgott bele. A játékvezető nem ítélt tizenegyest, de Messit két perce ápolják, az esetet pedig éppen videózzák.

23:47

Szépített a Chelsea Münchenben

Az első félidő 44. percében szépített a Chelsea Tammy Abraham góljával, aki egy Neuerről kipattnó labdát lőtt be közelről.

23:48

11-es a Barcának

Bő öt perc alatt sikerült megítélni azt, ami már az első lassításon is tisztán látható volt, Messival szabálytalankodtak, így jöhetett a tizenegyes. Mivel az argentint továbbra is ápolják, Luis Suárez állt a labda mögé, és magabiztosan a bal felső sarokba lőtt.

23:51

A Napoli is tizenegyest kapott

Az első félidő hosszabbításának negyedik percében Mertens kapott egy belőtt labdát, az egy ütemmel később érkező Rakitic pedig felborította a belga csatárt.

23:52

Szépített a Napoli

A labda mögé a csapatkapitány Lorenzo Insigne állt oda, és a kapu jobb oldalába gurította a balra vetődő ter Stegen mellett.

23:54

Félidő

A Barcelona talán a szezon legjobb játékát nyújtva óriási lépést tett a továbbjutás felé, míg a Bayern München a londoni 0-3 után hazai pályán is uralja a Chelsea elleni összecsapást.

23:59

Messi vs Ronaldo

Messi már a 35. csapatnak lőtt gólt a Bajnokok Ligájában, ez kettővel több mint amennyivel Cristiano Ronaldo büszkélkedhet.

00:04
2020. augusztus 9.

Suárez otton érzi magát

A Barcelona uruguayi támadója a legutóbbi 16 BL-gólját hazai pályán lőtte.

00:09

Jöhet a folytatás

A Napoli cserélt a szünetben. Lobotka érkezett Demme helyére.

00:11

Münchenben előrébb járunk

Münchenben hat perccel korábban kezdődött a második félidő, de egyelőre nincs változás az eredményben.

00:13

Támad a Napoli

Az első félidőhöz hasonlóan ezúttal is a Napoli kezd aktívabban, bár a Barcának a kétgólos előny birtokában nincs hova sietnie.

00:14

Neuer bravúr

Münchenben egyenlíthetett volna a Chelsea, de Neuer bravúrral védte Mason Mount lövését.

00:16

Egy Barcához kapcsolódó hír

Ronaldinhóék 200 ezer dollár fejében szabadulhatnak

A paraguayi ügyészség határozata szerint Ronaldinho, a brazilok korábbi klasszis labdarúgója és fivére 200 ezer dolláros büntetés befizetése nyomán elhagyhatja az országot, de ehhez még az illetékes paraguayi bíróság jóváhagyására is szükség van - adta hírül a két ország sportsajtója. A testvérpárt március elején a fővárosban, Asunciónban vették őrizetbe, miután hamis útlevéllel érkeztek a közép-amerikai országba.

00:17

Napoli-helyzet

Egy jobboldali beadás után Mertens lőtt kapásból, Insigne még belecsúsztatott a labdába, de az pont ter Stegen kezében landolt.

00:19

Napoli-nyomás

Továbbra is rohamoz az olasz csapat, amely komoly helyzetet még nem tudott kialakítani, de folyamatosan a Barcelona kapuja előtt járatja a labdát.

00:21

Barca-kontra

Az 55. percben egy gyors kontratámadás végén Sergi Robert kapott labdát a jobbszélen, középre passzolt az érkező Suárez felé, de az uruguayi támadót lerántották a tizenhatoson beül, Cakir játékvezető pedig nem adott újabb tizenegyest a Barcelonának.

00:22

Bayern-nyomás

A bajorok továbbra sem veszik félvállról a Chelsea elleni meccset. Folyamatosan mennek előre. Előbb Alphonso Davis hagyott ki egy nagy helyzetet, majd Thomas Müller is fölé lőtt egy ziccert.

00:23

Messi góljának térképe

Lionel Messi gólja előtt mindegyik Barcelona játékos hozzáért a labdához.

00:27

Elfogyott a Napoli lendülete

Úgy tűnik, a negyedórás letámadás után elfogyott a Napoli játékosok ereje, akik az utóbbi percekben egyre hátrébb húzódnak.

00:31

Messi-helyzet

Egy szép támadás végén Jordi Alba ívelt a hosszún érkező Messi felé, az argentin támadó akrobatikus mozdulattal nyúlt a labdáért, de már nem tudott a félollóba erőt vinni, így a labda Ospina kezébe csorgott.

00:32

Griezmann is a pályán van

A 68. percben Suárez emelt be egy labdát a védelem mögé Griezmannak, de a világbajnok francia támadó nem tudta azt levenni, így odalett a helyzet.

00:35

A Bayern is belőtte a harmadikat

A 76. percben Lewandowski baloldali beadására a francia világbajnok Corentin Tolisso érkezett, és senkitől sem zavartatva, öt méterről a kapba belsőzött.

00:37

Tiki-Taka

A Barcelona percek óta csak tartja a labdát, érezhetően ez nagyon nem tetszik a Napoli futballistáinak, akik párszor már oda is léptek.

00:43

Újabb Bayern-gól

A 84. percben Robert Lewandowski érkezett egy jobb oldali beadásra, és hat méterről a bal alsó sarokba fejelt.

00:46

Izgalmas lehetett volna a vége

Egy baloldali beadás után Milik fejelt öt méterről gólt, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a Napoli csatárának gólját.

00:50

Egy jobboldali beadás után Hirving Lozano fejelt éles szögből, ter Stegen visszahúzta a kezét, mert azt hitte nem talál kaput, végül a labda a bal kapufán csattant.

00:51

Továbbjutott a Bayern München

Ebben a pillanatban fújták le a Bayern München-Chelsea összecsapást. A német rekordbajnok csapat 7-1-es összesítéssel jutott tovább, és készülhet a Barcelona elleni egymeccses negyeddöntőre, amit már jövő héten, a lisszaboni minitornán rendeznek.

00:55

Öt perc választja el a Barcát a továbbjutástól

A játékvezető öt percet hosszabbít, a Napoli pedig indított egy utolsó rohamot.

00:58

Di Lorenzo kapott labdát a jobbszélen, betört a tizenhatoson belülre, majd éles szögből lőtt, de ter Stegen belekapott a labdába.

01:00

Továbbjutott a Barcelona

Itt a vége! Az FC Barcelona 4-2-es összesítéssel továbbjutott a Napoli elleni párharcból, és bejutott a negyeddöntőbe, ahol a Bayern München lesz az ellenfele.