Szoboszlai Dominikék visszavágnának a címvédő Bayern Münchennek a Bajnokok Ligájában

FC Bayern Munich - RB Salzburg Sports soccer CHAMPIONS LEAGUE
25 November 2020, Bavaria, Munich: Football: Champions League, FC Bayern Munich - RB Salzburg, group stage, group A, 4th matchday in the Allianz Arena. Munich's Robert Lewandowski (M) scores the goal to make it 1-0. Photo: Sven Hoppe/dpa
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójának szerdai játéknapján a Szoboszlai Dominikkal a soraiban felálló Red Bull Salzburg a Bayern München otthonába látogat. Az Internazionale győzelmi kényszerrel lép pályára a Real Madrid ellen. Ha Antonio Conte csapata ismét kikap a spanyoloktól, akkor biztossá válik a kiesése. A Liverpool-Atalanta mérkőzésen a hiányzókkal sújtott hazaiaknak nehezebb dolga lehet, mint a legutóbb, amikor idegenben is 5-0-ra tudtak nyerni. Kövesse velünk a 21 órakor kezdődő hat találkozót!
21:20
2020. november 25.

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

Köszöntjük kedves olvasóinkat ezen a számos nagy mérkőzést tartogató estén. Tartsanak velünk, és semmiről sem maradnak le, ami a Bajnokok Ligája kedd esti összecsapásain történik.

Csak a szokásos: Szoboszlai a kezdőben

Már semmi meglepő nincs abban, hogy Szoboszlai Dominik hétről hétre megkapja a lehetőséget a Salzburg csapatában, méghozzá kezdőként. Ez a Bayern München elleni meccs sem lesz kivétel.

21:34

Amerikai fiatallal kezd a Bayern München

A 20 éves Chris Richards is a kezdőben kapott helyet a címvédő Bayern München csapatában. Hansi Flick a Lewandowski, Müllet, Alaba támadótrióval rohamozza Szoboszlaiék kapuját.

21:40

Ők tizenegyen az életben maradásért

Antonio Conte az alábbi tizenegyet küldi ki a Real Madrid ellen.

21:43

Ramos és Benzema nélkül a Real Madrid

Két kulcsemberét és nélkülözni kénytelen Zinédine Zidane az Inter otthonában. Ramosszal és Benzemával szemben Casemiro legalább a kispadon ott lehet.

21:45

Origi in da House

Megtépázott csapattal áll ki a Liverpool az Atalanta ellen.

21:48

Simeone Barca-verő kezdője

Diego Simeone csupán egyetlen helyen változtatott a szombaton a Barcelonát 1-0-ra legyőző kezdőjén: Hermoso helyett Renan Lodi lesz a bal oldali védő.

21:50

You'll Never Walk Alone

Íme egy lenyűgöző felvétel a Liverpool üres stadionjáról.

21:52

Szoboszlai készen áll

21:54

Gyászszünettel kezdődnek a mérkőzések

Az Európai Labdarúgó Szövetség bejelentette, hogy a Bajnokok Ligája szerdai csoportmérkőzése előtt egyperces gyászszünettel emlékeznek meg a legendás futballistáról.

21:57

Érkeznek Szoboszlaiék a pályára

Hamarosan kezdődik a Bayern-Salzburg összecsapás.

21:59

Szalah és a Pool is készen áll

22:03

Koita a földön

Rocával ütközött, de tudja folytatni a Salzburg játákosa.

22:04

Neurnek védenie kellett

Camara lőtt 16 méterről, a német kapusnak nem okozott gondot.

22:05

Az Internek nem kell a labda?

Az első öt percben szinte csak a Real Madrid játékosai értek labdába.

22:06

Szoboszlai ragyogó beadása

Gnabry azonban menteni tudott fejjel a kapu torkában, így a magyar játékos ívelése nem talált végül csapattársat.

22:06

Tizenegyest kap a Real Madrid

Nachóval szemben szabálytalankodtak, büntetőt rúghat a Real Madrid.

22:07

GÓÓÓL! Vezet a Real Madrid!

A 7. percben Eden Hazard váltja gólra a Nacho bukatása után megítélt tizenegyest.

22:08

Müller lövését blokkolták

Szép Bayern-támadás végén Müller lőtt 16 méterről, dehiába tudott rákészülni a lövésre, blokkolták a védők.

22:09

Így emlékeztek Maradonára a csapatok Liverpoolban

22:10

Hazard első BL-gólja a Realban

Ez volt Eden Hazard első gólja BL-meccsen a Realban, összesen még mindig csak háromnál jár a spanyol csapat színeiben.

22:11

Bayern-helyzet

Gnabry lőtt 16 méterről kapásból centikkel a bal kapufa mellé.

22:13

Real-kapufa

A 12. percben Lucas Vázquez lövése a kapufán csattan. Bajban az Inter már a találkozó legelején.

22:13

Jönnek a Bayern-lehetőségek

A 12. percben Lewandowski tekert centikkel kapu mellé 19 méterről.

22:15

Nem potyognak a gólok

Eddig egyedül a Real talált be az Inter kapujába.

22:17

Két Salzburg-helyzet

Mwepu és Berisha is nagy helyzet rontott, vagy úgy is lehetne mondani, hogy Neuer a helyén volt.

22:17

Túljátssza a Real

A 17. percben Ferland Mendy ziccerből passzolta ki a labdát.

22:19

Szoboszlai nagyon aktív

Nehezen tartják Szoboszlait Forrás: AFP/Christof Stache
22:19

Veszélyeztet az Atlético is

Az első negyedórában Marcos Llorente és Ángel Correa is helyzetbe került, a Lokomotiv Moszkva kapusa, Guilherme védeni tudott.

22:22

Vidal nem találta el a stadiont

A 22. percben kiszabadult az Inter: Achraf Hakimi középre tett passza után Arturo Vidal lövi ki a San Siróból a labdát.

22:25

Neuer bohóckodott

Kijött megint a kapujából, majd Berishát belepüfölte a reklámtáblába, sárga lapért cserébe.

22:25

Meccsben az Inter!

A hazaiak ismét veszélyeztetni tudják a Real kapuját. Barella beadásából Lautaro Martínez fejelhet, de nem talált kaput.

Ebben sokkal több volt

A 26. percben Romelu Lukaku 18 méterről végezhetett el szabadrúgást, de az Inter belga támadója csúnyán fölé rúgta a labdát.

22:28

A Marseille a veszélyesebb

A Poerónak egyelőre még kapu felé tartó próbálkozása sem volt a meccsen, pedig a 28. percnél járunk.

22:29

Hazard legjobb félideje a Real mezében

Korai gólja után Eden Hazard ismét kapura lövéssel próbálkozik, de Samir Handanovic ki tudja ütni a labdát.

22:29

A Liverpool bajban

Na nem nagyban egyelőre, ugyanis 0-0 az állás, de a Poll még nem lőtt kapura, az Atalanta már hatszor.

22:32

München és Maradona

22:33

Tizenegyes gyanús helyzet

A 33. percben Vidal esik el a tizenhatoson belül, nincs büntető.

22:34

VIDAL: Két sárga 10 másodpercen belül

Miután Vidalt felrúgták, a bíró nem adott tizenegyest. Sőt, mivel a chilei elkezdett üvöltözni a játékvezetővel, ezért rövid időn belül két sárga lapot is kapott. Emberhátrányban az Inter.

22:36

Szoboszlai ziccere

Hatalmas labdát kapott a magyar játákos, senkitől sem zavartatva lőhetett 12 méterről, de tőle szokatlan módon csúnyán kapu fölé bombázott.

22:37

Már csak Thanos segíthet

Az Ajax-Midtjylland mérkőzés még a 35. percben is 0-0-ra áll, a hazaiak szerint ez "lehetetlen".

22:41

Vidal emlékezetes rekordja

Patrick Vieirához és Zlatan Ibrahimovichoz hasonlóan már Vidalt is kiállították három különböző csapatban a BL-ben. A háromból kétszer a Real ellen mutatták fel neki a piros lapot.

22:41

Újabb Salzburg-lövés

Ezúttal Mwepu próbálkozott 16 méterről, Neuer ezt is védte.

22:42

Vezet a Porto

Zaidu Sanusi volt eredményes a 39. percben a Marseille ellen.

22:44

Vezet a Bayern

A 43. percben Müller lövését még védte Stankovic, de a kipattanóra Lewandowski érkezett, és nem hibázott ziccerben.

22:48

Félidő Münchenben

Szoboszlaiék vesztésre állnak, hiába játszanak jól a Bayern ellen. (1-0).

Lewandowski utolérte Raúlt

A Bayern München lengyel támadója már holtversenyben a BL történetének harmadik legeredményesebb játékosa.

23:02

Hamarosan jön a folytatás

Reményeink szerint több gól lesz a második félidőben minden pályán, mint az elsőben volt.

23:05

18 éves játékos bombagólja

Az alig 18 éves Ryan Gravenberch bombagóljával megszerezte a vezetést az Ajax a 47. percben.

23:06

Cserélt az Inter a szünetben

Antonio Conte mindent megtesz, hogy megfordítsa a meccset az Inter: Lautaro és Bastoni helyére D'Ambrosiót és Perisicet küldi pályára.

23:07

Már kettővel vezet az Ajax

A 49. percben az Ajax egy nagyszerű, saját tizenhatosáról induló támadást követően szerezte meg második gólját. Ezúttal Noussair Mazraoui volt eredményes.

23:07

Szoboszlai szabadrúgása

Kiváló helyről, 18 méterről tekerhetett, de kapu fölé ment a próbálkozása.

23:08

Kroos szögletből lő kapura

A Valencia elleni januári Szuperkupa-mérkőzéssel szemben ezúttal pontatlan volt.

23:10

Kettővel megy a Bayern

Coman lövése megpattant Wöberen, így Stankovic mellett a kapu jobb sarkába csorgott.

23:12

Ez hogy nem tizenegyes?

Lucas Vázquez a nyakánál fogva rántotta le az Inter játékosát a tizenhatoson belül, de a videobíró sem ítélt tizengyest.

23:13

Szoboszlai újabb próbálkozása

Ezúttal 19 méterről lőtt a jobb kapufa mellé.

23:13

A Liverpool továbbra is szenved

Egyelőre nem bír az Atalantával, még mindig 0-0 a meccs.

23:15

Emberhátrányban aktívabb az Inter

Az 56. percben Perisic veszéles beadását kell Courtois-nak kiütnie. A Real belga kapusa megoldotta a feladatát.

23:17

Zidane kettőt cserél

Az 58. percben két brazillal erősít a Real Madrid: Casemiro és Rodrygo a pályán, méghozzá Mariano Díaz és Martin Ödegaard helyén.

23:17

Nézük nélkül is éenyűgöző a Bayern stadionja

23:18

Vezet az Atalanta

Most már tényleg nagy bajnban a Liverpool. A 60. percben Josip Ilicic volt eredményes.

23:18

RodryGÓÓÓL! 2-0 a Realnak

Az 59. percben Rodrygo első labdaérintéséből gólt szerez. A 19 éves brazil Lucas Vázquez beadása után talál a kapuba. Lövése Hakimin változtatott irányt, így kötött ki a kapuba. 2-0 a Realnak.

23:23

Már kétgólos az Atalanta előnye

Robin Gosens volt erdményes a 64. percben a Liverpool ellen.

23:24

Egy korábbi Barca-játékossal támad az Inter

Az utolsó szűk 30 percre Hakimi helyét Alexis Sánchez veszi át.

23:24

Bayern-piros

Marc Roca élete első BL-meccsén piros lapot kapott. Emberelőnyben Szoboszlaiék.

23:26

Újabb Bayern-gól

Hiába fogyatkozott 10 meberre a Bayern, a csereként beállt Sané 5 méterről fejelt a kapuba a 68. percben.

23:26

3-0 Eldöntötte(?) az Ajax

A 66. percben Traoré fellöki a védőjét, majd David Nereshez passzol, aki megszerzi az Ajax harmadik gólját a Midtjylland ellen.

23:28

Vázquez kihagyta a kihagyhatatlant

Toni Kroos szabadrúgása átszáll a pálya túloldalára, ahol Lucas Vázquez teljesen egyedül lőhetett kapásból, de csak az odlalhálót találta el.

23:28

Földöntúli Neuer-bravúr

Mwepu 5 méterről lőtt, de Neuer ezt is védte valami fantasztikus reflexmozdulattal.

23:29

Az Atlético lesgólja

A 68. percben Koke gólját les miatt érvénytelenítette a videobíró. Továbbra is 0-0 az Atlético-Lokomotiv találkozó.

23:31

Szépített a Salzburg

Mergim Berisha volt eredményes a 73. percben.

23:32

Kettővel megy a Porto

Sergio Oliveira volt eredményes büntetőből. Közben két piros lap is volt a meccsen, Balerdi és Grujic is kiáált.

Újabb brazil a pályán a Realban

Zidane harmadik cseréje is egy brazil játékos: az első gólt szerző Hazard-t Vinícius Jr. váltja. A túloldalon Gagliardini helyén Sensi folytatja.

23:38

Szépít a Midtjylland

A 81. percben Awer Mabil büntetőjével 3-1-re szépít a Midtjylland.

23:41

Courtois bravúrja

A 82. percben Perisic lő éles szögből veszélyesen, de Courtois kivédi. Marad a 2-0-s madridi előny.

23:42

Salzburg-ziccer

Sucic hiába vitte el a labdát Neuer mellett is, végül kisodródott helyzetból centikkel a bal kapufa mellé lőtt. A horvát éppen Szoboszlait váltotta.

23:43

Végül Hakimi öngólja lett

Hivalosan nem Rodrygo javára írták be a Real második találatát, hanem Hakimi öngóljaként könyvelték el.

23:45

Eriksen a pályán

A 86. percben Christian Eriksen is lehetőséget kap Contétól. A dán középpályás Romelu Lukaku cseréjeként szállhat be.

23:46

Berisha szabadrúgása

Nem sikerült túl fényesre, 22 méterről jócskán kapu fölé lőtt.

23:47

Emberelőnyben az Ajax

A 91. percben Erik Sviatchenkót állították ki a Midtjylland csapatából.

23:48

Hat perc ráadás Münchenben

Így még van ideje a Slazburgnak legalább a második gólra.

23:50

Nyert az Atalanta

Méghozzá 2-0-ra. Ez nem a Liverpool napja volt.

23:51

Vége! Nyert a Real Madrid Milánóban

Az Inter nagyon nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően. Inter-Real Madrid 0-2

23:52

Győzött a Porto

A Marseille llen nyert 2-0-ra, a fracnia csapat továbbra is nulla pontos.

23:52

Sima Ajax-siker

Simán nyert az Ajax 3-1-re a Midtjylland ellen. Közel a továbbjutás az amszterdamiaknak.

23:53

Nem tudott nyerni az Atlético

Szenvedősen futballozva, egy lesgólt szerezve 0-0-s döntetlent játszott az Atlético Madrid a Lokomotiv Moszkva ellen.