Cikkünk folyamatosan frissül
Újabb továbbjutó helyek dőlhetnek el a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójának keddi játéknapján.
21:29
2020. december 1.

BL-újoncot avat a Bayern

Manuel Neuer távollétében Alexander Nübel készülhet első BL-meccsére a Bayern München kapujában:

21:31

Jó estét!

Izgalomban biztosan nem lesz hiány a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójának keddi játéknapján sem. Tartsanak velünk!

21:34

Neuer, Lewandowski és Goretzka sem utazik Madridba

Három alapembere nélkül utazik el az Atlético Madrid elleni keddi csoportmérkőzésre a Bajnokok Ligájában címvédő, s már továbbjutott Bayern München labdarúgócsapata.

21:34

Az Inter gólt akar rúgni

Legalábbis erre következtetünk abból, hogy Romelu Lukaku és Lautaro Martinez is ott lesz a kezdőben a Mönchengladbach ellen.

21:40

Tartalékos Liverpool

Az Ajax Amszterdammal szembeni keddi Bajnokok Ligája-összecsapás előtt kiemelte Jürgen Klopp, hogy a már eddig is hosszú sérültlistához a Brighton elleni szombati bajnoki összecsapást követően James Milner csatlakozott, akinek a combhajlítója fáj. A német vezetőedző Thiago Alcantara, Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk, Joe Gomez, Xherdan Shaqiri és Naby Keita játékára sem számíthat a hollandok ellen. Íme, a kezdőcsapat:

BL-újoncot avat a Bayern München

A pihenő Manuel Neuer távollétében Alexander Nübel először védheti a Bayern kapuját a Bajnokok Ligájában.

21:52

Gólra törő Interre számítunk

A Romelu Lukaku, Lautaro Martínez csatárpárosban alapesetben mindig benne van néhány találat.

21:53

A stadion már várja a csapatokat

Mönchengladbachban a Borussia-Park még üresen is lélegzetelállító:

21:58

Bright Arrey-Mbi. Ismerős a név?

Ha nem, az biztosan nem az Ön hibája, ha viszont igen, akkor Ön vérbeli Bayern-drukkere. A 17 éves suhanc is ott van a bajorok kezdőjében:

21:59

Hamarosan kezdés

A BL-himnuszok után indulhatnak a meccsek.

22:03

Kezdődnek a mérkőzések!

Nevezhetjük rangadónak az Atlético-Bayern meccset, de a tartalékos bajorok számára teljesen mindegy már, hogy mit játszanak, hiszen ők már ott vannak a legjobb 16 között.

22:03

Onana védése

Jones lőtt 16 méterről a 2, percben, de közpre ment a labda, így könnyedén védett az Ajax kapusa.

22:03

Szeptemberben csúnya vége lett

A csoportkör első fordulójában a Bayern 4-0-ra verte az Atlétit. Ugyanakkor Madridban a két csapat mindkét eddigi meccsét a spanyolok nyerték.

22:04

Ajax-helyzet

Schuurs fejelt kapu fölé 6 méterről egy szögletet követően.

22:05

Nincs még gól

Öt perc után egyik pályán sem esett még gól.

22:06

Vérbeli védőmunka a csatártól

Erik-Maxim Choupo-Moting rúgtak fel kegyetlenül Correát, majd egy perccel később Süle lépett oda csúnyán Joao Félixnek.

22:06

Liverpooli kapufa

Jones próbálkozása ezúttal jobban sikerült, de 17 méterről a bal kapufát találta el.

22:07

Itt az első madridi helyzet

Joao Félix adott nagyszerű labdát Correának, aki 12 méterről lőtt, de Nübel a helyén volt.

22:09

Így melegített a Pool

22:13

Mané esett hasra

Nagy helyzetben, a tizenhatoson belül. Ebben több volt.

22:13

Aktívabb az Atlétcio

Többet támadnak a spanyolok, különösen Joao Félix aktív. De azért a Bayern is eljutott már a spanyolok tizenhatosáig.

22:14

Sané nagy helyzete

Egy borzalmasan rossz lövéssel zárult a tizenhatos jobb sarkáról.

22:15

Akad gondja a Bayern védelmének

Erről mások mellett Yannick Carrasco is tehet:

22:17

Mi folyik Bergamóban?

Hát az, hogy története során először a Midtjylland vezet egy Bajnokok Ligája-mérkőzésen. Alexander Scholz szerzte a dánok gólját az Atalanta ellen a 13. percben.

22:18

Mi lesz a Real Madriddal?

22:19

Életjelet mutat az Internazionale

Az olasz csapat Matteo Darmian 17. percben szerzett góljával vezet a B csoport éllovasa, a Mönchengladbach otthonában.

22:22

Kelleher védése

Nagyot védett a Liverpool kapusa a 21. percben Klaassen fejese után, igaz az Ajax támadója már lesen volt.

22:23

Újabb Ajax-helyzet

Klaassennek volt kicsit magas a bal oldali beadás, majf Robertson rúgta ki a labdát a kapu torkából.

22:24

Zörög a háló Madridban

Joao Félix gyönyörűen tette le a labdát sarokkal Carrascónak, aki a tizenhatos bal sarkáról lőtt, és az oldalhálót találta el – Nübel rajta volt a labdán.

22:27

Vezet az Atlético Madrid!

Egy bedobás után Marco Llorrente húz le az alapvonalig, középre ad, Joao Félix pedig Sülét megelőzve a kapuba passzol, 1-0-ra vezet az Atlético Madrid!

22:33

Musiala majdnem kiegyenlített

A 17 éves korában már az angol U21-es válogatottban játszó Jamal Musiala indult meg hihetetlen sebességgel, és lőtt is, 16 méterről a bal felső sarok mellett zörgette meg az oldalhálót. Ügyes fiú.

22:33

Kelleher újabb védése

Mazraoui lövése után védett nagyot a Livepool kapusa.

22:34

Vezet az Olympiakosz

A 33. percben Mady Camara góljával vezet az Olympiakosz Pireusz a Marseille otthonában.

22:35

Mi van az Olympique de Marseille együttesével?

A francia csapat eddig nem szerzett még pontot, de még csak gólt sem szerzett öt meccsen. Cserébe már 10 kapott találatnál jár.

22:36

Történelmi lenne a második gól

A Madridban játszott eddigi két BL-meccsükön egyaránt 1-0-ra nyertek a spanyolok. És volt egy 1-0-s Bayern-siker is Münchenben. Most csak nem hagyják annyiban.

Llorrente lábában ott volt a második gól

Gyönyörű kontra végén egy kicsit túlcifrázták a spanyolok, és Marcos Llorrente végül már csak estében az ég felé tudta küldeni a labdát. Ebben a helyzetben pedig ott volt a második gól.

22:44

Most Corre hagyott ki egy nagy helyzetet

Legalább egy perce már csak az Atlético passzolgatott, amikor Trippier kapta a jobb oldalon, megjátszotta Llorrentét, aki csúnyán becsopott egy védőt az alapvonalon, visszagurított, Correa viszont 14 méterről a kaput sem találta el, sőt még a közelében sem járt.

22:46

Az első sárga Madridban

A Bayern fiatal védekező középpályása, Bouna Sarr kapja, aki alaposan felrúgta Carrascót.

22:46

Ajax lehetőség

Ryan Gravenberch lőtt 16 méterről kapu fölé. Szép próbálkozás volt.

22:48

Egyenlített a Mönchengladbach

Az első félidő ráadásának eslő percében Alassane Plea egyenlített az Inter ellen (1-1).

Jön a folytatás

Egy félidejük maradt a csapatoknak, hogy pontot, potokat szerezzenek.

23:06

Eddig kiváló a bemutatkozás

Az ír Caoimhin Kelleher először véd a Bajnokok Ligájában Forrás: AFP/Peter Byrne
23:08

Micsoda Ajax-helyzet

Neres bal oldali beadása után Klaassen fejelt 4 méterről kapu mellé.

23:09

Továbbra sem potyognak a gólok

Egyelőre a második félidőben még nem esett gól egyik pályán sem.

23:12

Megvan az első Marseille-gól a BL-ben

Dimitri Payet az 55. percben büntetőből volt eredményes az Olympiakosz Pireusz ellen.

23:15

Ajax-kapufa

Mazraui lövését védte a Liverpool kapusa, a kipattanó után Neres találta el a jobb kapufát 8 méterről.

23:15

Készülődik Thomas Müller

A Bayern München talán legfontosabb játékosán még rajta a megkülönböztető mez, de Hansi Flick már nagyon egyeztet vele.

23:17

Vezet a Liverpool

Jobb oldali beadás után Jones használta ki a hosszún Onana hibáját, és közvetlen közelről lőtt a kapuba.

23:18

Hármat is cserél a Bayern

Serge Gnabry, Thomas Müller és Chris Richards be, Javi Martínez, Buona Sarr és Bright Arrey-Mbi le.

23:23

Thomas Müller, a rekorder

A Bayern kiváló középpályásának a mai a 122. mérkőzése a BL-ben, a legtöbb, amit német futballista játszott a sorozatban.

23:24

Kényszerű csere az Atléticónál

Jiménez húzódott meg egy ártatlan szituációban, Felipe érkezik a helyére.

Ismét vezet az Inter

A 64. percben Romelu Lukaku vette be a Mönchengladbach kapuját. 12. meccsén a 10. gólja a szezonban.

23:29

A City szenved

Vagyis a Porto jól tartja magát, egyelőre nincs gól azon a meccsen.

23:31

Lukaku belejött a góllövésbe

A belga klasszi a 73. percben megszerezte saját maga második, és az Inter harmadik gólját a Mönchengladbach otthonában. 'Gladbach–Inter 1-3.

23:33

Már vezet az Olympique de Marseille

Ismét Payet volt eredményes, és megint büntetőből az Olympiakosz Pireusz ellen. Ezúttal a 75. percben.

23:34

Tini helyére tinit cserél a Bayern

A 17 éves Jamal Musiala helyére a 19 éves Angelo Stiller állt be, akinek természetesen ez az első mérkőzése a Bajnokok Ligájában.

23:37

Megtörte a jeget az Atalanta

A 79. percben egyenlítettek a bergamóiak a Midtjylland ellen, a gólszerző az argentin Cristian Romero.

23:39

Potyognak a gólok a Borussia-Parkban

Most a 'Gladbach lőtt egyet, Alassane Pléa is a második gólját szerezte. 'Gladbach–Inter 2-3.

23:40

Vezet a Manchester City

Gabriel Jesus volt eredményes a 80. percben a Porto ellen.

23:41

Liverpool-kapufa

Onana tornázta a kapufára Firmino lövését.

23:42

Mégsem vezet a City

Gavbriel Jesus gólját les miatt nem adták meg a vieobírózás után.

23:42

Egyenlít a Bayern München!

Thomas Müller tört be a spanyolok tizenhatosára, majd elakadt Felipe lábában, jogos tizenegyes. Müller rúgta, Oblak érezte az irányt, de nagyon jól helyezett, erős lövés volt – 1-1.

23:43

Majdnem egyenlít a Gladbach

De a játékvezető videózás után visszavonja a német csapat harmadik, egyenlítő gólját, így továbbra is 3-2-re vezet az Inter.

23:46

Nagy Ajax-helyzet

Klaas-Jan Huntelaar fejelt 7 méterről, megint Kelleher mutatot be bravúrt.

23:49

Négy perc a ráadás Madridban

Ami a Bayern labdabirtoklásával telik egyelőre. Egy szöglet után Oblaknak kell messzire ökölznie a labdát.

23:51

Atlético-szöglet az utolsó másodpercekben

Trippier adja be, Felipe érkezett is, de nem találta el, így maradt a végeredmény: Atlético Madrid–Bayern München 1-1.

23:52

Nyert a Liverpool

És tovább is jutott az Ajax elleni 1-0-s sikerrel.

23:53

Szoboszlaiék kezében a továbbjutás

Ha a csoportkör utolsó fordulójában a Salzburg legyőzi az Atléticót, akkor a spanyolok kiesnek, Szoboszlai Dominikék pedig továbbjutnak a csoportból.

23:54

Megvan a Marseille első sikere

A francia csapat az Olympiakosz ellen meccsig gólt sem lőtt, ezúttal három pontot szerzett.