A Nyugati főcsoportban második San Antonio Spurs kisebb meglepetésre hosszabbításban kikapott kedden a New York Knicks vendégeként az NBA-ben.

Az All Star-hétvége utáni első játéknapon a Phoenix Suns szenzációs támadójátékkal szinte megsemmisítette a vendég Los Angeles Clipperst, mely 140 pontot kapott.

A Suns igazi csapatként működött, minden bevethető játékos 20-25 percet játszott a meccsen, s mindenki élt is a lehetőséggel, az együttes átlagban 62,2 százalékkal tüzelt mezőnyből.

A ligaelső Los Angeles Lakers (43 győzelem/10 vereség) is könnyed sikeren van túl. A kaliforniai sztárcsapatnak másfél negyednyi jó játék is elég volt ahhoz, hogy nyerjen az Atlanta Hawks ellen: a vendégek hiába vezettek 24-15-re az első negyed második felében, a Lakers megrázta magát, s a félidőben kilenc, a harmadik negyed lefújásakor pedig már 25 ponttal vezetett. Pau Gasol tripladuplát ért el, a spanyol center 12 pontot, 13 lepattanót és 10 gólpasszt hozott össze.

A Los Angeles-i találkozón egy fiatal egyetemista szurkoló a csapat sikere mellett 165 000 dollárnak (40,4 millió forint) is örülhetett, ennyit kapott ugyanis, miután a nagyszünetben a félpályáról bedobta a gyűrűbe a labdát.

A Keleten harmadik Orlando Magic a vártnál sokkal nehezebben gyűrte le a vendég Charlotte Bobcatset. A hazaiaknak annak ellenére is csak hosszabbításban sikerült nyerniük, hogy olimpiai bajnok centerük, Dwight Howard karriercsúcsot jelentő 45 pontot szerzett, ráadásul szedett 19 lepattanót és nyolcszor blokkolt is.