A bajnoki címvédő MKB-Euroleasing Sopronhoz szerződik Fegyverneky Zsófia, a Pécs 2010 kosárlabdázója, a válogatott csapatkapitánya.

A 26 éves játékos - aki jelenleg az Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő válogatott soproni edzőtáborában tartózkodik - hivatalosan jelezte a klub vezetésénél, hogy pályafutását nem Pécsett kívánja folytatni, és a Sopron csapatához igazol. A soproniak 19 órától szurkolói ankét keretében csapathirdetést tartanak.

A Pécs és a Sopron régóta egymás között dönti el a bajnoki címet, az utóbbi öt alkalomból a Sopron négyszer lett aranyérmes, a Pécs csak tavaly tudott nyerni. Az idei döntőben a Sopron óriási izgalmak után nyert, ami után a győztes edzője, Székely Norbert azt nyilatkozta, hogy két aranyérmet kellett volna kiosztani.

Ha elolvasta a cikket, töltse ki az [origo] focikvízét is, és nyerjen válogatott sporteszközöket!