A Sopron magabiztosan verte a vendég TFSE-t a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

A soproniak villámrajtot vettek, Tina Krajisnik 5 pontja vezette fel a találkozót, majd két perc elteltével már 12-3 állt az eredményjelzőn. Ezt követően Fegyverneky Zsófia és Briann January növelte a soproni előnyt, így 10 perc után 25-18-as állást rögzíthettünk - számolt be a bball1.hu.

A félidőig 16 egységig jutó Jelena Brooks vezetésével 40-22-nél már 18 ponttal jártak előrébb Gáspár Dávid tanítványai. A nagyszünetben 48-32-es állást jegyezhettünk fel. A harmadik etap elején Megan Walker tripláját követően 54-34-nél érte el a 20 pontot a különbség. 76-50-ről futottak neki a záró szakasznak a felek. Nem volt kérdés a győztes kiléte, végül 98-67-es soproni siker született.

Győzött a Sopron Basket Forrás: FIBA

"Komoly kihívás előtt állunk, egy viszontagságos,nehéz időszak után. A játékosaink nagyon komoly munkát végeztek el az elmúlt időszakban, mérkőzésről mérkőzésre nyomon követhető a fejlődés. Minden meccset komolyan veszünk, ma is így tettünk. Koncentrált, komoly játékot nyújtottunk, öten is 10 pont felett zártak, sok gólpasszunk is volt, jól járt a labda.Örülök a csapatjátéknak, a koncentrációnak. Hibát nyilván fogunk találni az elemzés során, kell is, mert ezekkel lehet előbbre lépni, de jár a lányoknak a gratuláció az erőltetett menet után! Holnap pihenő, majd folytatjuk a felkészülést a buborékra. Remélem ott is jól tudunk teljesíteni! Sok sikert kívánunk a TF-nek a céljaik eléréséhez!" - mondta Gáspár Dávid a klub honlapjának.

A tavaly magyar bajnok soproniak a jövő héten adnak otthont az Euroliga négycsapatos, buborékos rendszerű csoporttornájának.