Öt kelet-európai teniszező is búcsúzott a charlestoni női torna első fordulójában magyar idő szerint kedd délelőtt, egyedül az orosz Anansztaszja Rogyionova tudott továbbjutni, igaz, ő is éppen egy cseh rivális, Eva Birnerova legyőzése révén került a következő kanyarba. A houstoni férfi viadalon a hatodik kiemelt Benjamin Becker kiesése okozott meglepetést, a horvát ászgyáros, Ivo Karlovic két szettben búcsúztatta az utóbbi időben gyengélkedő német játékost.

Immáron kedd délután a 10. helyen kiemelt Tatiana Golovin két sima szettben nyert a szlovák Dominika Cibulkova ellen Charlestonban. A 19 esztendős francia játékos vasárnap az Amelia Island-i viadalon első WTA-tornagyőzelmét szerezte meg egyesben.

Golovin (francia, 10.) - Cibulkova (szlovák) 6:4, 6:1
Schiavone (olasz, 11.) - Ruano-Pascual (spanyol) 6:2, 2:0-nál Ruano-Pascual vállsérülés miatt feladta
Daniilidu (görög) - Oprandi (olasz) 3:6, 7:6 (7-5), 6:4
Medina Garringues (spanyol) - Müller (német) 6:3, 7:6 (7-4)

Az utolsó pillanatban visszalépett a Houstonban zajló, 416 ezer dollár összdíjazású, salakpályás férfi tenisztornától Andy Roddick, az amerikaiak legjobb játékosa. A világranglista harmadik helyezettje lett volna a viadal első számú kiemeltje.

Roddick még a miami versenyen szenvedett combizom-húzódást március 28-án, ennek ellenére - sérülten is - vállalta a szereplést az Egyesült Államok Davis Kupa-csapatában az elmúlt hétvégén. A spanyolok elleni negyeddöntős siker után azonban úgy döntött: előbb megpróbál felépülni, csak azután vállalja ismét a játékot. Az amerikai teniszező korábban háromszor (2001, 2002, 2005) nyert Houstonban.

ATP-torna, Houston (416 ezer dollár), 1. forduló:
Karlovic (horvát) - Becker (német, 6.) 7:5, 7:6 (7-3)
Monaco (argentin, 8.) - Gambill (amerikai) 7:5, 6:4
Devilder (francia) - Gimelstob (amerikai) 6:2, 6:3
Hanescu (román) - Verkerk (holland) 6:4, 6:4

A hatodik helyen kiemelt német Florian Mayer és a nyolcadikként rangsorolt spanyol Guillermo Garcia-Lopez már az első fordulóban kiesett a 450 ezer dollár összdíjazású, valenciai salakpályás férfi tornán.