Medvegyev nyerte a sanghaji tenisztornát

Horizontal tennis
Daniil Medvedev of Russia (L) holds the trophy after winning the men's singles final against Alexander Zverev of Germany (R) at the Shanghai Masters tennis tournament in Shanghai on October 13, 2019. (Photo by HECTOR RETAMAL / AFP)
Az orosz Danyiil Medvegyev nyerte a sanghaji 8,3 millió dollár (2,5 milliárd forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornát.

A harmadik helyen kiemelt játékos a döntőben az ötödikként rangsorolt német Alexander Zverev felett diadalmaskodott két játszmában. Medvegyev ötödször találkozott riválisával, akit először tudott legyőzni.

Danyiil Medvegyev és Alexander Zverev Forrás: AFP/Hector Retamal

Az orosz teniszező sorozatban hatodik tornáján jutott döntőbe, és idén negyedszer - pályafutása során hetedszer - emelhette magasba a végső győztesnek járó trófeát, ráadásul Cincinnatiben aratott diadalát követően egymás után második ezres versenyét nyerte meg.