A Brommapojkarna labdarúgócsapata 1-0-ra nyert az FF Dalkurd ellen a másodosztályú svéd labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. A győztes együttes - amelynek játékosa a magyar származású, de születése óta Svédországban élő Gyökeres Viktor - 2018-ban a legmagasabb osztályban játszhat, de a kurdok alapította FF Dalkurdnak is megvan erre az esélye.

Gyökeres Viktor kezdőként lépett pályára a sok kérdésről határozó svéd futballrangadón. A Brommapojkarna egyetlen gólját az olasz Luca Gerbino Polo szerezte. A nyertes csapat két fordulóval a bajnokság vége előtt 8 ponttal vezet az FF Dalkurd ellen. A bajnoki tabella 3. helyén álló Trelleborgnak azonban csak 4 pont a hátránya a Dalkurddal szemben, így a kurdok alapította együttes még lecsúszhat a feljutásról, de az osztályozóról semmiképpen.