Meglepő mexikói pontvesztés, Hondurasban gálázott az Egyesült Államok fociválogatottja - videó

VERTICAL fbl Horizontal
Mexico's Jesus Corona (2nd L) celebrates with teammates after scoring against Panama during their Qatar 2022 FIFA World Cup Concacaf qualifier match at the Rommel Fernandez stadium in Panama City, on September 8, 2021. (Photo by Luis ACOSTA / AFP)
Mexikó Panamában játszott döntetlent, az Egyesült Államok pedig Hondurasban fordított szerdán a jövő évi, katari labdarúgó-világbajnokság észak-amerikai selejtezősorozata utolsó szakaszának harmadik fordulójában.

A mexikói együttes a 28. percben került hátrányba, és a 76. percben szerezte az egyenlítő találatot. A gárda így két győzelem után először veszített pontokat.

Az amerikai válogatott szintén az első félidő közepén kapott gólt, a második játékrész elején azonban gyorsan egalizált, és ugyan au utolsó negyedórában három gólt is szerzett, így magabiztosan nyert.

A selejtezősorozat októberben - egy hét alatt - újabb három fordulóval folytatódik.

Eredmények:
Panama-Mexikó 1-1 (1-0)
gól: Blackburn (28.), illetve Corona (76.)

Honduras-Egyesült Államok 1-4 (1-0)
gól: Moya (27.), illetve Robinson (48.), Pepi (75.), Aaronson (86.), Lletget (93.)

Kanada-Salvador 3-0 (2-0)
gól: Hutchinson (6.), David (11.), Buchanan (59.)

Costa Rica-Jamaica 1-1 (1-0)
gól: Marin (3.), illetve Nicholson (47.)

Az állás:
1. Mexikó 7 pont, 2. Egyesült Államok és Kanada 5-5 (5-2), 4. Panama 5 (4-1), 5. Costa Rica 2 (1-2), 6. Honduras 2 (2-5), 7. Salvador 2 (0-3), 8. Jamaica 1

Az első három helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, a negyedik pedig pótselejtezőt játszhat.