Hatalmas meglepetésre a listavezető Puskás Akadémia 2-1-re kikapott otthon a kiesés elől menekülő MTK Budapesttől a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójáak szombat esti mérkőzésén.

Az mérkőzés esélyese egyértelműen a felcsúti csapat volt, hiszen legutóbb november 20-án kapott ki a bajnokságban, otthon pedig szeptember óta veretlen. Ezzel szemben az MTK négy meccse nyeretlen, idegenben pedig mindössze egyszer sikerült győznie a mostani szezonban, még augusztusban, Újpesten.

Sokáig gyakorlatilag helyzet nélkül csordogált a mérkőzés, aztán a 25. percben Futács Márkó került helyzetbe, de kicsit hosszú volt neki a labda, így csak elcsúszva tudta kapura tűzni, az erőtlen lövés viszont nem okozott gondot a Puskás kapusának. A folytatásban is kiegyenlített volt a játék, az MTK próbálta irányítani a meccset, ám komolyabb kockázatot nem vállalt. Aztán a 33. percben megszerezte a vezetést az MTK.

Egy labdaszerzés után Palincsár ívelt középre, a labda ugyan Futács mögé érkezett, de a hórihorgas csatár így is a jobb sarokba tudott lőni. Futács a harmadik meccsén már a második gólját jegyezte az MTK-színeiben.

Óriási meglepetésre az első félidőben a listavezető felcsúti együttesnek nem volt kaput eltaláló lövése.

A fordulás után könnyedén megduplázhatta volna előnyét az MTK, Palincsár 12 méterről lőtt kapura, Markek nagy bravúrral tolta ki a labdát.

A folytatásban is jól tartotta magát az MTK, a Puskás Akadémia nem tudott mit kezdeni a fővárosiak stabil védekezésével. Az első komoly hazai helyzetre egészen a 67. percig kellett várni, akkor Urblík bal felsőbe tartó bombalövését védte Mijatovics.

A kimaradt helyzet gyorsan megbosszulta magát, ugyanis a túloldalon Futács passza után Ramadani kétgólosra növelte az MTK előnyét.

Az újabb bekapott találatra a Puskás kis híján góllal válaszolt, de Nunes lövését Mijatovics a felső lécre tolta. A 76. percben aztán emberhátrányba került a felcsúti együttes.

Baluta vágta könyökkel orrba ellenfelét, amiért azonnali piros lapot kapott. A PAFC tíz emberrel sem adta fel és Skribek révén még a hajrá előtt szépített.

A hátralévő időben felívelt szabadrúgásokkal próbálkozott az emberhátrányban játszó Puskás, de rendre eredménytelenül. Ráadásul a 91. percben az MTK újabb gólt szerzett, de Kadlec találatát les miatt nem adta meg a játékvezető, így végül maradt a 2-1.

A kék-fehérek mindössze második sikerüket aratták idegenben ebben a szezonban, augusztus óta először diadalmaskodtak vendégként. A felcsúti gárda egymást követő három siker után kapott ki.