Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában a Boston Celtics legyőzte a Brooklyn Nets együttesét. A Boston ezzel 4–0-ra megnyerte a párharcot, és továbbjutott.

A Kelták legponterősebb játékosa Jayson Tatum volt 29 ponttal. Mellette még a 22 pontos Jaylen Brown és az Év Védőjének megválasztott 20 pontos és 11 gólpasszt adó Marcus Smart dícsérhető a Celtics csapatában.

Kyrie Irving sem tudott segíteni Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Elsa

A Netsnél Kevin Durant 39 pontot szórt. A brooklyni csapat második legeredményesebb játékosa Seth Curry volt 23 ponttal. A sztárhátvéd Kyrie Irving megállt 20 pontnál. A négy találkozót átlagosan mindössze 4,5 pontos győzelemmel hozta a Celtics,

az NBA történetében ez a harmadik legkisebb különbség egy söpréssel végződött párharcban.

Kevin Durant gratulált Tatumnak Forrás: Getty Images via AFP/2022 Getty Images/Elsa

A Dallas és a Utah ötödik meccsén a Mavericks szlovén klasszisa, Luka Doncic 33 pontot dobott, 13 lepattanót szerzett és öt gólpassz adott, és ezzel döntő szerepet vállalt abban, hogy csapata 3–2-es vezetésre tett szert.

Eredmények, főcsoport-negyeddöntők:

Keleti főcsoport:
Brooklyn Nets-Boston Celtics 112-116
A párharc végeredménye: 4-0 a Boston javára

Philadelphia 76ers-Toronto Raptors 88-103
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Philadelphia javára.