Már a 2. fordulóban kiesett az orosz Anasztaszja Miszkina az egyesült államokbeli Charlestonban zajló 1,3 millió dollár összdíjazású nőitenisz-tornán. A 3. helyen kiemelt Roland Garros-bajnokot a cseh Nicole Vaidisova búcsúztatta három szettben.

Korai vereséggel kezdte meg felkészülését a francia nyílt teniszbajnokságra Anasztaszja Miszkina, aki a Charlestonban zajló nőitenisz-torna második fordulójában meglepetésre kikapott a mindössze 16 esztendős cseh Nicole Vaidisovától.

Az első szettet a világranglista 47. helyén álló cseh lány nyerte 6:3-ra, majd a másodikban is vezetett 4:3-ra, ezt azonban a Roland Garros-címvédője még meg tudta fordítani. A mindent eldöntő harmadik játszmában aztán Vaidisova 4:4-nél elvette ellenfele adogatását, s harmadik meccslabdáját beütve pályafutása legnagyobb győzelmét aratta.

A világelső Lindsay Davenport számára nem okozott gondot a selejtezőből főtáblára került kanadai Marie-Eve Pelletier (6:2, 6:2), míg az egykori világranglista-vezető belga Justine Henin-Hardenne a kínai Penget verte 6:2, 4:6, 6:4-re.