Egyedül a Celtic tudott nyerni hazai pályán a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a skótok az Ajaxot verték 2-1-re. Az Arsenal a Dortmundtól, a Marseille a Napolitól, az Austria az Atléticótól, a Porto a Zenittől, a Schalke pedig a Chelsea-től kapott ki. nem bírt egymással a Steaua és a Basel, illetve a Milan és a Barcelona.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló, E csoport:
Steaua (román) - Basel (svájci) 1-1 (0-0)
Leandro Tatu (88.), illetve M. Diaz (48.)

Schalke (német) - Chelsea (angol) 0-3 (0-1)
gól: Torres (5., 68.), Hazard (87.)

Az E csoportban öt perc után kiderült, hogy a Basel és a Steaua ellen gólt sem kapott német együttes most komolyabb riválisra talált. Az angolok szakvezetője, José Mouronho a nyitófordulóban elszenvedett hazai vereség után azt mondta, idegenben kell pótolni az elveszített pontokat.

A bukaresti győzelem után Gelsenkirchenben már az 5. percben gólt szerzett Fernando Torres, és bár a németek nagyon sokat birtokolták a labdát, a félidő végéig igazán komoly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Akkor Cech néhány szép védése jelezte, van muníció a Schalkéban, kérdés, hogy kijön-e.

Szalai Ádám azonban 45 perc után is csak a kispadon volt, pedig egy befejező csatár nagyon hiányzott a hazaiaktól. Főleg azután, hogy a 68. percben egy eladott labdát követően Torres növelte az előnyt. Szalai az utolsó 20 percre beszállt, de akkor már mindegy volt, a kitámadó Schalkét lekontrázta a vendégcsapat, és Hazard beállította a végeredményt (0-3).

Az alsóházi rangadón a Steaua megszerezte első gólját, és ez mindjárt pontot is ért a Basel ellen.

A csoport állása:

1. Chelsea32018-26
2. Schalke32014-36
3. Basel31113-34
4. Steaua30121-81

F csoport:

Arsenal (angol) - Dortmund (német) 1-2 (1-1)
Giroud (41.), illetve Mkhitarjan (16.), Lewandowski (82.)

Marseille (francia) - Napoli (olasz) 1-2 (0-1)
Ayew (86.), illetve José Callejón (42.), Zapata (67.)

A százszázalékos Arsenal már a 16. percben hátrányba került, Ramsey a 16-os vonalánál labdát veszített, Lewandokski Mkhitarjanhoz passzolt, az örmény irányító pedig 16 méterről szép gólt lőtt (0-1).

A 41. percben Subotic visszaadta a védőbakit, Sagna beadása után ugyanis megelőzte kapusát, de lábáról csak a magasba perdült a labda, Giroud-nak nem volt nehéz dolga 5 méterről egyenlíteni (1-1).

A hazaiak ugyan támadtak, gólt mégis a Dortmund szerzett, Lewandowski találatával a németek 2-1-re nyertek, és teljesen nyílttá tették a továbbjutást a csoportban.

A csoport másik mérkőzésén a Napoli érvényesítette a papírformát, kiválóan kontrázott, és három abszolút ziccer után végül a 42. percben szerzett vezetést Callejón révén (0-1).

A 67. percben Zapata gyönyörű góllal növelte az előnyt, a cserejátékos jobbal, 18 méterről csavart a bal felső sarokba (0-2). Ayew ugyen szépített, de a 2-1-es vereség azt jelenti, hogy a három hatpontos csapat mögött a franciák pont nélkül az utolsó helyen szerénykednek.

1. Arsenal32015-36
2. Dortmund32016-36
3. Napoli32014-46
4. Marseille30032-70

G csoport:

Porto (portugál) - Zenit (orosz) 0-1 (0-0)
Kerzsakov (85.)
piros lap: Herrera (6., Porto)

Austria Wien (osztrák) - Atlético Madrid (spanyol) 0-3 (0-2)
Raúl García (8.), Diego Costa (20., 53.)

A legutóbbi játéknapon a Zenit kerül hazai pályán emberhátrányba, de akkor kihúzta 0-0-lal az Austria Wien ellen. Ezúttal fordított a helyzet, Herrera hat perc alatt két sárgát is összeszedett, nem ilyen BL-debütálásra gondolt a mexikói, az biztos.

Ennek ellenére az oroszok nagyon megszenvedtek a győzelemért, amelyet csak a 85. percben, kerzsakov révén sikerült kicsikarni.

A csoport másik meccsén az Atlético egy pillanatnyi kételyt nem hagyott, hogy jobb csapat a BL-újonc Austria Wiennél, és magabiztos, 3-0-s sikert aratott.

1. Atlético33008-29
2. Zenit31112-34
3. Porto31022-33
4. Austria30120-41

H csoport:
Celtic (skót) - Ajax (holland) 2-1 (1-0)
Forrest (45., büntetőből), Kayal (54.), illetve Schöne (90+4.)
piros lap: Biton (88., Celtic)

AC Milan (olasz) - Barcelona (spanyol) 1-1 (1-1)
Robinho (9.), illetve Messi (23.)

Gyorsan vezetést szerzett a Milan: a 9. percben Robinho harcolt meg a labdáért Piquével, kiválóan tálalt a lendületből érkező Kaká elé, aki azonnal vissza is passzolt, Robinho pedig 10 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát (1-0). A 23. percben egyenlített a Barcelona, egy labdaszerzést követően négy spanyol vezethette három védőre a labdát, Iniesta remekül látta meg Messit a jobb oldalon, az argentin Constant és Montolivo között visszavette a labdát, majd okosan a bal alsó sarokba gurított (1-1).

A másik mérkőzésen a Celtic támadóbb szellemben lépett pályára, és a 45. percben Forrest büntetőjével vezetést is szerzett a hazai együttes (1-0). A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, Kayal 23 méteres lövése megpattant a védőkön, így a kapus nem érhette el (2-0). A hajrában ugyan az Ajax szépített, de így is 2-1-es vereséget szenvedett, és nehéz helyzetbe kerül a továbbjutást illetően.