A Premier League-ben természetesen az ünnepi időszakban sincs megállás, az angol bajnokság 21. fordulójában a Chelsea a Stoke-ot ütötte ki, a Liverpool a Leicester Cityt fogadta.

A Chelsea gyakorlatilag 23 perc alatt lerendezte a Stoke elleni bajnoki fontosabb nyitott kérdéseit. A 4. percben a német Rüdiger fejesével szerzett vezetést a londoni csapat, majd Danny Drinkwater lőtt egy fantasztikus gólt.

Drinkwater pályafutása során így a Stoke lett az első, amely ellen két bajnoki gólt is szerzett már. A 23. percben aztán Pedro is betalált, így igen meglepő módon a Chelsea lett az a csapat az európai topligákban, amelyben a legtöbb spanyol gól született. 21 gólnál többet a La Ligában szereplő csapatokban sem lőttek spanyol játékosok.

A 73. percben Willian lőtt gólt tizenegyesből, majd Zappacosta is betalált a 89. percben. A győzelmével a Chelsea megelőzte a Manchester United csapatát, amely a Southampton ellen lép majd pályára.

A Liverpool szurkolóinak a meccs előtt volt egy kis sikerélményük, ugyanis megérkezett az Anfield Roadra a csapat rekordigazolása, a 75 millió fontért vásárolt Virgil van Dijk, igaz egyelőre csak civilben.

Virgil Van Dijk takes his first steps at Anfield! ( via TW/Julien_Skendo)

Bleacher Report Football (@brfootball) által megosztott bejegyzés,

A kedélyeket hamar lehűtötte Jamie Vardy, aki kedvenc ellenfelének mondhatja a Liverpoolt, hiszen pontosan annyi gólt szerzett a Vörösök ellen, ahány meccsen pályára lépett ellenük. Az utóbbi mecseken nagyon érzik egymást újra az algériai Mahrezzel, aki ezúttal remek gólpasszt adott az angolnak.

A Liverpool az 52. percben tudott egyenlíteni, Sadio Mané remek sarkazása után Mohamed Szalah volt eredményes, majd az egyiptomi a győzelmet is kiharcolta, egy remek lefordulás után volt eredményes.

Mohamed Szalah képtelen hibázni Forrás: AFP/Paul Ellis

Szalah 21 liverpooli bajnokiján már 22 gólban volt benne. 17-szer ő maga volt eredményes, de volt öt gólpassza is.

A csütörtökön kinevezett portugál vezetőedző, Carlos Carvalhal győzelemmel mutatkozott be a Swansea City kispadján. A walesiek a 85. percben még hátrányban voltak a Watford otthonában, végül azonban 2-1-re nyertek, és elmozdultak a tabella utolsó helyéről.

Eredmények:
Bournemouth–Everton 2–1 (Fraser 33., 88., ill. Guaye 57.)
Chelsea–Stoke City 5–0 (Rüdiger 3., Drinkwater 9., Pedro 23., Willian 73. – 11-esből, Zappacosta 88.)
Huddersfield Town–Burnley 0–0
Liverpool–Leicester City 2–1 (Szalah 52., 76., ill. Vardy 3.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–0
Watford–Swansea City 1–2 (Carrillo 11., ill. J. Ayew 86., Narsingh 90.)