A 18 éves csodagyerek mentette meg a Realt - videó

fbl Horizontal
Real Madrid's Argentinian coach Santiago Solari (R) points his finger as Real Madrid's Brazilian forward Vinicius Junior (L) prepares to take the field during the Spanish league football match between Real Madrid CF and Real Valladolid FC at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on November 3, 2018. (Photo by JAVIER SORIANO / AFP)
Santiago Solari győztes meccsel debütált a Real kispadján a spanyol bajnokságban, miután a madridi együttes 2-0-ra nyert hazai pályán az újonc Valladolid ellen. A kiscsapat végig pariban volt a Reallal, kétszer a felső lécet is eltalálta, de a csereként beállt Vinícius, valamint Sergio Ramos a hajrában eldöntötte a találkozót.

Első bajnoki mérkőzésére készült a Real Madrid kispadján a csapat korábbi játékosa, Santiago Solari, aki a hét közepén egy 4-0-s kupasikerrel mutatkozott be. A Real a múlt héten megalázó, 5-1-es vereséget szenvedett a Barcelona otthonában, ami Julen Lopetegui koporsójában az utolsó szöget jelentette, így kapta meg (ideiglenesen) az edzői posztot az argentin. A vendég Valladolid viszont jó formában várta az összecsapást, az elmúlt öt bajnokin veretlen maradt az újonc és a Real előtt állt a tabellán.

Nagy energiával kezdte a találkozót a fővárosi gárda, Benzema a harmadik percben megkezdhette volna a gólgyártást, de mintegy 20 centivel eltévesztette a hosszú alsót. Majd Bale fejelt közelről, Masip viszont le tudott érni, aztán Benzema is megdolgoztatta a kapust egy fejessel. A 28. percben vezetett egy ígéretes kontrát a Valladolid, de Antonito pontatlan passza miatt nem került veszélybe a Real kapuja.
A Real uralta a Valladolid kapuja előtti légteret, Casemiro is tisztán bólinthatott, de ő sem célzott pontosan.

Majd a 33. percben Antonito kapott egy remek kiugratást, átpöckölte a labdát Courtois fölött, de nem találta el a kaput, ahogy egy perccel később Toni Villa sem.

A túloldalon Bale robbant be egy beadásra, azonban az ő fejese is mellé ment, ráadásul jó nagyot is esett. Gólt nem sikerült szereznie a csapatnak az első játékrész, de a Valladolidnak sem, így 0-0-val ért véget a félidő.

Aktívan folytatta a mérkőzést a második játékrészben a Real, amely letáborozott a Valladolid tizenhatosának a környékén, az 55. percben Casemiro távoli lövését tolta ki bravúrral Masip, majd Modric tekert ballal, de fölé szállt a lövés. Futószalagon jöttek a madridi helyzetek, de a legnagyobb a Valladolid előtt adódott, amikor Alcaraz 20 méterről telibe trafálta a felső lécet egy remek bombával.

Courtois itt már verve volt Forrás: AFP/Javier Soriano

Aztán a 60. percben Toni Villa kapott egy kiváló passzt, estében el tudta lőni, de Courtois hatalmas bravúrral le tudott érni. Aztán Villa csatlakozott Alcarazhoz abban az értelemben, hogy ő is szétlőtte a felső kapufát távolról. Remekül focizott az újonc együttes, megérdemelten tartotta a döntetlent. Solari kihasználta mindhárom cserelehetőséget,

behozta a 18 éves Viníciust is, és ez kiváló húzásnak bizonyult.

A brazil csodagyerek a 83. percben összeszedett egy labdát a bal szélen, betört a tizenhatoson belülre, majd elengedett egy lövést, ami Kiko Olivas hátáról bepattant, ezzel megszerezte a vezetést a Real.

A Valladolid összeesett, ahogy néhány perccel később Benzema is a büntetőterületen belül, a megítélt büntetőt pedig Sergio Ramos bepanenkázta, 2-0.

Ez lett a végeredmény is, a Real végül nagy nehezen legyűrte a Valladolidot, amely egyébként abszolút nem érdemelt vereséget. Solari egy jó cserével és győzelemmel debütált a bajnokságban, lezárva a Real hárommeccses bajnoki vereségsorozatát.