Minden hetedik ember esélyes a depresszióra

Vágólapra másolva!
A depresszió sokkal több embert érint, mint gondolnánk, és igen súlyos társadalmi, egészségügyi problémát jelent. Tringer László pszichiáter a Társalgó vendégeként számos tanácssal is szolgált.
Vágólapra másolva!
Fotó: Varga Ferenc [origo]
Valójában mikor beszélünk depresszióról? (Norboo)


Milyen tünetei vannak a depressziónak? (nathenboy_17)
- Mindet felsorolni nem lehetséges, a legfontosabbak: lehangoltság, szorongás, aktivitáscsökkenés, önleértékelés, esetleg önvádlás, súlyos esetben öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok vagy cselekmények.

Szerintem tök normális, ha ebben a rohanó randa világban depressziósok az emberek. Esélyük sincs arra, hogy ne legyenek azok. Ugyebár a gondok, bajok adottak:) (IdCl1p)
- Gondok és bajok mindig is voltak, és amikor a világ kevésbé rohant, akkor is voltak sokan, akik azt rohanónak élték meg. Elsősorban a szubjektív viszonyulásunk dönti el azt, hogy depressziósan reagálunk-e az élet eseményeire.

Magyarországon kb. hány ember szenved ebben a "betegségben"?
- Egész életre kivetítve minden hetedik embernek esélye van arra, hogy életében egyszer depressziós legyen. Folyamatosan legalább 100-200 ezer ember szenved kisebb-nagyobb mértékű depresszióban.

Mitől lehet a depresszió? (dopeman001989)
- A depressziónak nincs egy "oka", hanem bonyolult erők játékaként jön létre, ebben az egyéni hajlamon kívül környezeti események, és közelebbről még pontosan nem ismert idegrendszeri zavarok is szerepet játszhatnak.

Bármilyen "lelki betegség" okozhat-e, látható, érzékelhető testi panaszokat, rohamokat stb.? Ha igen, milyeneket? (Harlekin)
- A lelki betegségek többsége, különösen a depresszió, érzékelhető testi panaszokat is okozhat. Ezek felsorolása egy tankkönyvet tenne ki, leggyakoribb ilyen tünetek: szívtájéki panaszok, gyomorfájdalmak, étvágytalanság, fogyás, izzadékonyság, reszketés...