Hatalmas félidei előnyét majd' leadva győzött a ZTE férfikosár-csapata Sopronban, 97-87-re a 9-16. helyért, másképp az A csoportért játszott bajnokin. A találkozó hajrájában Kámán bizonyította a vendégeknél, miért tagja a magyar válogatottnak. Pécsett simán, 90-70-re nyert a Szeged.

Férfikosárlabda-NB I, a 9-16. helyért:
SMAFC-Roto Elzett - ZTE KK 87-97 (14-32, 15-26, 26-19, 32-20)
vezette: Harsányi, Nagy
SMAFC: Palotai 6/3, POJBIC 23/18, Vavra 3, MOGYORÓSY 29, RASIC 20/9. Csere: Bausz, Molnár 6, Kotlik. Edző: Horváth József
ZTE: Szájer 5/3, PARKER 32/3, KÁMÁN 21/6, Csaplár-Nagy 14, REED 25. Csere: Koma, Gáspár. Edző: Nikola Lazic

A SMAFC azzal, hogy ide eljutott, elérte célját. Az elégedettség, jóllakottság látszott is játékán az első félidőben, a becsvágy, a motiváció annál kevésbé. A ZTE két amerikai játékosa, Parker és Reed erőszakos, eredményes játékával az első félidőben csaknem 30 pontos előnyt szerzett a kedvetlenül kosarazó egyetemiek ellen.

Szünet után egy egészen más felfogásban, harcosan kosarazó SMAFC-ot láthatott a közönség, amely néhány kifejezetten szép, szellemes akciót vezetve, Mogyorósy ponterős játékával fokozatosan felzárkózott. A negyedik negyedben Pojbic és Rasic triplazuhatagával tíz ponton belülre került a SMAFC, de a találkozó hajrájában Kámán bizonyította a vendégeknél, miért tagja a magyar válogatottnak.

Horváth József: - Az első húsz percben még március 15-ét ünnepeltük, szünet után viszont úgy játszott a csapat, ahogy a továbbiakban is szeretném.

Nikola Lazic: - Az első félidőben remekül játszott csapatom, amely azt hitte, húsz perc után megnyerte a meccset.

PVSK-Panthers - Naturtex-Szedeák 70-90 (11-16, 22-27, 16-24, 21-23)
Pécs, 600 néző
vezette.: Faidt, Kiss L.
PVSK: Hoffmann 15/3, Mészáros 3, Kranjcevic 10/3, Kolaric, Lo El-Hadji 1. Csere: Radnóti 18/12, Petőfi 8, Móricz 12/6, Béres 3. Edző: Zalay Zoltán
Szedeák: Green 17/6, Tanács 9, Elliott 22/3, Deák 9/9, Nyilas 13/3. Csere: Molnár A., Pávlicz 4, Balogh 16/12, Drahos, Kiss. Edző: Bonifert Domonkos
Kipontozódott: Tanács (39.)
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5-12, 18. perc: 28-43, 34. perc: 52-76

Jobb csapat a szegedi, mint a pécsi, ez hamar kiderült. A PVSK-t gyakorlatilag három ember, a két idegenlégiós, Greeen és Elliott, valamint Balogh verte meg.

Zalay Zoltán: - Ítelítőt kaptunk az A csoportos ritmusból. Remélem, játszunk még jobban is.

Bonifert Ákos: - Tartottam a mérkőzéstől, mert a fiatal pécsi csapat eddig kiszámíthatatlan volt. Szerencsére átéreztük a találkozó fontosságát.